İstanbul’da tarihi dokusunu korunmuş bir şekilde hayatını sürdüren Rejans, 2011 yılında usulca kapılarını kapatıyor. 80 yıllık macera burada bitse de, hikayesi burada bitmiyor.

Eski yıllardaki haline uygun olarak restore edilen restoran, yüksek tavanı, büyük aynalarıyla ve her taraftan gözüken devasa avizeleriyle tekrardan ortaya çıkıyor. Agatha Christie, Greta Garbo gibi yolu Rejans’tan geçen isimlerin yazılı olduğu plaketler de yerini aynı şekilde muhafaza ediyor.

1924 Rejans’ın menüsüne bir göz atacak olursak, Rus mutfağının olmazsa olmazları borş çorbası ve tavuk Kievsky gibi klasik lezzetler halen yerli yerinde duruyor. Mezeler arasında; Rus salatası, ördek ciğer pate, Çerkez tavuğu, ızgara patlıcan sarma ve çam fıstıklı kuş üzümlü topik de halen mevcut. Ana yemeklerdense içinde tarçın, Amasya elması ve ördek demi-glaze ile servis edilen portakallı ördek de yine menünün en sevilen tabaklarından bir tanesi. Menünün en eğlenceli kısmıysa ters külah görünümündeki pancarlı dondurma gibi farklı seçeneklere sahip olan tatlı bölümü.