Netflix’in Kasım ayında yayınlanan yeni yemek yarışması The Final Table’da, yetenekli şefler, dünyanın en iyi şeflerinin yer aldığıseçkin bir masada kendilerine yer bulmak için yarışıyor.

Yarışmanın formatına bir göz atalım.

The Final Table’da, dünyanın farklı yerlerinden gelen şefler ikişerli gruplar olarak 12 takım halinde yarışıyor. Takımlar, dokuz ülkenin ulusal yemeklerini hazırlayarak dünyanın en başarılı gurmelerini etkilemeye çalışıyor. Her bölüm farklı bir ülke ve mutfağa odaklanırken, ilgili ülkeyi temsil eden ünlüler, yemek eleştirmenleri ve ülkenin en iyi şefi, takımları finale kadar her değerlendiriyor. Haftalar boyunca teker teker elenen takımlar, son bölümdeyse bireysel olarak yemek yapıyor.

Peki, bu masada hangi şefler yer arıyor? Meksika’yı temsilen Enrique Olvera, İspanya’dan Andoni Aduriz, Birleşik Krallık için Clare Smyth, Brezilya’dan Helena Rizzo, Hindistan’dan Vineet Bhatia, ABD’den Grant Achatz, İtalya’dan Carlo Cracco, Japonya’dan Yoshihiro Narisawa ve son olarak Fransa’dan Anne-Sophie Pic yer alıyor.