Bazen her işi hallettiğiniz mutfağınız size yeteri kadar konforlu gelmeyebilir. Umutsuzluğa kapılmanıza gerek yok, basit detaylarla mutfağınızı daha geniş gösterebilmeniz pek ala mümkün.

Duvarlarınızda ve mutfak dolaplarınızda beyazı tercih edin.
Mutfağınızı büyük göstermenin en önemli ve ilk noktası bu. Mutfakta beyaz renk kullanmanızın asıl sebebi, beyninize genişlik algısı vermek.

Işık oyunlarını kullanın.
Doğru ışıklandırmayla mutfağınızı olduğundan geniş göstermeniz mümkün. Özellikle küçük mutfaklar için açık renkli zemin kaplamaları ve uygun ışıklandırma sistemiyle daha geniş bir alan algısı oluşturabilirsiniz.

Renklerden yardım alın.
Mutfağınızda tavan dekorundan, duvar ve döşeme zeminine kadar karar verirken renk unsurunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Nitekim açık renk tonların küçük alanları olduğundan daha ferah göstermek için etkilidir.

Düz mutfak dolapları yerine camlı mutfak dolapları kullanın.
Mutfaktaki görüş açınızı kapayan mutfak dolapları, mutfağınızın daha dar gözükmesine sebebiyet verebilir. Bunun için kapaklı mutfak dolapları yerine cam mutfak dolaplarını tercih ederseniz, derinlik algınızı biraz olsun şaşırtabilirsiniz.

Duvardaki boş alanları değerlendirin.
Mutfağınızı büyütmek için tezgahınızın üzerindeki duvar boşluklarını askılıklarla değerlendirebilirsiniz. Kepçe, maşa ya da süzgeçlerinizi bu askılıklara asabilirsiniz.

Beyaz eşyaları mutfak dolaplarına gömün.
Büyük bir yer kaplayan buzdolabı ya da bulaşık makinesi, boş yere mutfaktaki alanınızı daraltabilir. Bunun yerine buzdolabı, fırın, mikrodalga ya da ocağınızı mutfak dolaplarınıza entegre ederseniz mutfağınızı büyütebilirsiniz.