İlkbahar deme, aynı zamanda hayatınızda değişiklikler yapmak için de bir fırsat demek. Bu fırsatı mutfakta değerlendirerek işe başlayabilirsiniz. 

Yeni Bir Mutfak
Mutfağınızda yapacağınız ufak dekorasyon değişiklikleriyle vakit geçirmekten ve yemek yapmaktan daha fazla hoşlanacağınız bir mekan yaratabilirsiniz. Sevdiğiniz objeleri mutfağınıza yerleştirmek, aydınlatmaları değiştirmek ve tezgahın üzerinde duran malzemelere raflarda yer açarak yeni bir mutfağa adım atabilirsiniz.

Daha Az Alışveriş, Daha Az Atık
Mutfağınızda daha az atık seferberliği başlatabilir, ihtiyacınız olduğu kadar ürün satın alarak ve aldığınız tüm ürünleri kullanarak mutfağınızda yer açabilir ve bilinçli gıda hareketine dahil olabilirsiniz.

Motivasyon Haftası
Kendinizi motive etmek, yazı pozitif karşılamak üzere bir hafta boyunca en sevdiğiniz yemekleri pişirebilir, bir türlü denemeye vakit bulamadığınız tarifleri hazırlayarak yeni lezzetler keşfedebilirsiniz. 

Atma, Ayrıştır
Mutfak en fazla atık çıkan alanlardan bir tanesi. Atıklarınızı türlerine göre ayırabilir iki farklı çöp kovası edinerek geri dönüşüm alışkanlığı kazanmaya başlayabilirsiniz. Mutfağa karşı sorumluluğunuzun aynı zamanda doğaya karşı da bir sorumluluk olduğunu unutmayın. 

Mutfağınıza Bir Hediye
İlkbaharın gelişini hem kendinize hem de mutfağınıza hediyeler alarak kutlayabilirsiniz. Çok beğendiğiniz bir bardaktan yeni bir karabiber öğütücüsüne, renkli peçetelerden değişik tabaklara kadar çeşitli seçenekleri değerlendirebilirsiniz.