Yeme-içme deneyimi artık sadece menülerin kalitesine ve servisin niteliğine odaklı değil. Mekan sahipleri gün geçtikçe çeşitli konseptleri restoran ve kafelerine dahil etmeye başladı. Kimisi korkutucu temalar üstünde dururken, kimisi oldukça komik figürlere yer veriyor. İlginç temalı kafe ve restoranlara göz atıyoruz.

Hello Kitty Cafe
Japonya’da doğduktan sonra tüm dünyada fenomen olan pembe kurdelalı Hello Kitty, Orange County’deki kafesiyle de tanınıyor. Hemen hemen her şeyin pembe olduğu bu kafede daha çok tatlılar revaçta. Bunun yanı sıra kafenin bir de yemek kamyonu var, ve belirli tarihlerde tüm Kaliforniya’da dolaşıyor.

Koneko
Manhattan’ın ortasında yer alan mekan, adını Japonca’da ‘kedi yavrusu’ anlamına gelen ‘koneko’dan alıyor. Japonya’da oldukça yaygın olan bu konseptte hem yemek yiyebileceğiniz hem de kedileri sevebileceğiniz ilginç bir tema sergileniyor.

Dans Le Noir
İlk olarak Paris’te oluşturulan Dans Le Noir, yani ‘karanlıkta’ konsepti şimdilerde bütün Avrupa’da oldukça ilgi görüyor. Misafirlerin karanlıkta yemek yedikleri bu ilginç temalı restoranda servis elemanları da görme engelli.

Walters Coffee Roastery
Türkiye’de ilginç temalı kafe ve restoranlara ilham verecek bir girişim olarak kurulan Walter’s Coffee Roastery temel olarak Breaking Bad dizisi konseptiyle kuruluyor. Kimya ile ilgili olan televizyon dizisinin laboratuvar dekorasyonu, lamlar ve damıtma aletleri bu mekanda kahve süzme teknikleriyle ilişkilendiriliyor.

Ithaa Undersea Restaurant
Maldivlerde bir otelde faaliyet gösteren bu restoran, alışılagelmiş tüm konseptlerden farklı şekilde su altında hizmet veriyor. Denizin 5 metre altına inşa edilmiş ve çatı kısmı tamamen camlardan oluşan restoranda misafirler yemeklerini yerken okyanusun maviliğini ve balıkları izleyebiliyor.