Konfüçyüs'ün ünlü bir sözü vardır; "Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret." diye. Aynı bu fikirden yola çıkarak sevdiklerinize hediye olarak yemek kitabı olabilir ve onlara onlarca tarif hediye edebilirsiniz.

Downtime: Deliciousness at Home - Nadine Levy Redzepi
Noma’yla dünyanın en başarılı şeflerinden biri arasına giren şef Rene Redzepi’nin evinde ne mi pişiyor? Cevabını size eşi Nadine Levy Redzepi vermeye hazır. Klasik ev yemeklerine rafine bir yorum getiren kitap, Nordik tatları da evinize getirmeye hazır.

Bread Is Gold: Extraordinary Meals With Ordinary Ingredients – Massimo Bottura
Dünya üzerindeki en başarılı şeflerle bir araya gelen Osteria Fransescana’nın yaratıcısı Massimo Bottura, gıda ziyanını önlemek amacıyla geliştirdiği projesini bu kitapla devam ettiriyor. Çöpe atmadan önce her gıdayı ve malzemeyi başka bir şekilde kullanabileceğinizi gösteren kitap bir nevi altın değerinde.

On Vegetables: Modern Recipes for the Home Kitchen - Jeremy Fox
Amerika’nın en meşhur şeflerinden Jeremy Fox’un son çalışması olan bu kitap, sadece meyve ve sebzelere odaklanarak tadı damakta bırakacak tarifleri ve günlük hayatı kolaylaştıracak teknikleri, eşsiz bilgilerle bir araya getiriyor.

Smitten Kitchen Every Day: Triumphant and Unfussy New Favorites – Deb Perelman
Her öğün ve her özel gün için farklı alternatifler sunan Deb Perelman’ın son kitabı, patatesli tartlardan, çikolatalı tatlılara uzanıyor ve sizi her anlamda doyuracak yemekleri barındırıyor.

Sweet: Desserts from London's Ottolenghi - Yotam Ottolenghi
Aslında vejetaryen tariflerle bilinen Yotam Ottolenghi’nin pastacılık kökenini ön plana çıkaran ‘’Sweet’’ kitabı, şefin en sevdiği tat profillerini, kusursuz görüntüye sahip sunumlarla iç içe geçiriyor.