Bu yılın hedefi kendinize daha çok zaman ayırmak ve mutlu anlar biriktirmek olabilir. Bu yüzden yepyeni bir yıla girerken hafta sonu tatilini biraz uzatıp şehirden uzaklaşmak için kaçabileceğiniz destinasyonları derledik.
Kapadokya
Soğuk bir kış akşamını doğanın şekillendirdiği mağaralarda geçirip, sabahında da Hasan Dağı’na karşı harika bir kahvaltıya ne dersiniz? Güvercinlik Vadisi’nde kısa bir gezintinin ardından çömlek atölyesi ziyareti yapabilir, İç Anadolu’nun zengin mutfağında uzun bir tadım yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Kars
Mesafeleri biraz uzatıp rotayı ülkemizin peynir diyarına çevirelim dedik. Son yıllarda popülerliği her geçen gün artan Kars, bu yıl görmeniz gereken yerler arasında. Baltık mimarisinin taş binaları arasında köy kahvaltısı yapabilir, üçüncü nesil kahve deneyimini farklı ortamlarda yaşayabilirsiniz. Şehirde mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri olan Ani Harabeleri’ni de ziyaret etmeyi unutmayın.

Uludağ
Kayak ve kış tatili denince ilk akla gelen yerlerden biri Uludağ demek doğru olur. Uzun bir hafta sonunu kitap okuyup şömine başında geçirmek ya da kayak yapıp temiz havanın keyfini çıkarmak isterseniz Uludağ’ı tercih edebilirsiniz. Tabii bu tatilde Bursa’nın meşhur kebaplarından yemeyi de ihmal etmeyin.
Yedigöller
Sonbaharı ayrı, kışı ayrı güzel olan Yedigöller; kar yağdığı anda beyazlara bürünüp kartpostallık görüntüler sergiliyor. Doğanın içinde huzurla geçirilecek bir hafta sonu için Yedigöller’i rotanıza eklerseniz huzuru İstanbul’a çok yakın bir yerde bulabilirsiniz.

Palandöken
Kış mevsiminde görülmesi gereken en güzel yerlerden bir diğeriyse Erzurum, Palandöken. Soğuk havayı sevenler ve uyandığında muhteşem bir manzarayla güne başlamak isteyenler için birebir olan Palandöken, kayak yapmak için de iyi tesislere sahip. Şehir merkezine indiğinizde yörenin enfes cağ kebabını tadabilecek olmanız da cabası.