Yemek yerken farklı deneyimler yaşamak isteyenler artık gökdelen tepelerindeki ya da mağaraların içine gömülü olan restoranları değil, su altı restoranlarını tercih edebilirler. Balıklar ve denizin altındaki o lezzetli manzara da cabası.

Ithaa Undersea Restaurant
Maldivler’de bulunan dünya üzerindeki ilk su altı restoranı olman ‘’Ithaa Undersea Restaurant’’, lokal balıkları menüsünde bulundurarak lüks ve bilindikten farklı bir deneyim sunuyor.

Cargo Hold Restaurant
Durban’ın en iyi restoranları arasında bulunan Cargo Hold Restaurant, kendi kültürünü yansıtan bir menü ve ambiyans sunuyor. Midyeden kalamara, karidesten ahtapot yemeklerine kadar zengin bir balık seçkisi sunan restoran su altı restoranları arasında mutlaka gidilmesi gerekenlerden.

Sea at Anantara Kihavah Villas
Avrupa mutfağı’ndan zengin bir kürasyon sunan bu restoran, Maldivler’deki 360 derece panoramik okyanus görüntüsüyle iç ve dış mekanı iç içe geçirerek eşsiz bir yemek deneyimi sunuyor.

Nathan Outlaw, Al Mahara
Yerden tavana uzanan camları sayesinde konuklarını 30’dan fazla balık çeşidiyle bir araya getiren, Burj Al Arab’da bulunan Al Mahara, şef Nathan Outlaw önderliğinde balıklar üzerine yoğunlaşan bir menü sunuyor. Menüde ayrıca vegan ve vejetaryen için ayrı bir seçki bulmak da pek mümkün.

L’Oceanogràphic Submarino Restaurant
Valencia’daki ‘’Oceanogràphic Park’’ın kalbinde bulunan restoran, Akdeniz mutfağını sofralara taşıyor. 10.000’den fazla balıkla çevrili restoran, özel İspanyol lezzetlerine de ev sahipliği yapıyor.