Burger: Le Burger Extravagant – Serendipity 3, NY
Bu burgerin köftesi, dünyanın en pahalı eti olarak bilinen Wagyu kullanılarak yapılıyor. Köftenin üzerine Montgomery Cheddar peyniri, siyah trüf ve bıldırcın yumurtası ekleniyor. Altın tozu serpilmiş ekmeklere trüflü tereyağı sürülüyor, son olarak üzerine taze krema ve havyar eklenerek servis ediliyor. Servisle birlikte yanında saf altından oluşan pırlantalı bir kürdan geliyor. Hamburgerin bir tanesinin fiyatı 295$.

Tatlı: The Frrrozen Haute Chocolate- Serendipity 3, NY
En pahalı tatlının dondurma olması şaşırtsa da kullanılan malzemeler ve servisiyle neden pahalı olduğunu hemen anlıyorsunuz. İlk olarak dondurma Vatikan’da kullanılan kristal kuplarda servis ediliyor ve kupların içerisine 22 ayar yenilebilir altın yaprakları konuluyor. Ardından içerisine 3 top  vanilyalı Thaisan dondurması ekleniyor. Bu dondurmanın üzerine daha fazla aroma vermesi için Madagaskar vanilya tohumları ilave ediliyor. Sonrasında her bir top 22 ayar altın yapraklarla sarılıyor. Toplar kupun içine konulduktan sonra üzerine pahalı bir çikolata ekleniyor. Amedei adındaki bu çikolata, İtalya’da yapılan artizan bir ürün ve içerisinde kullanılan 28 farklı kakao çekirdeğinden 14 tanesi dünyadaki en pahalı kakao çekirdeklerinden sayılıyor. Amadei Porocalana çikolatasının 1 kilosu yaklaşık olarak 180$. Dondurmaya geri dönelim. Çikolata eklendikten sonra altın kaplamalı badem drajeler ilave ediliyor. Son dokunuşlarında tamamen yenilebilir altından yapılmış bir çiçek ekleniyor ve dünyanın tek tatlı havyarı olan beyaz havyarla servis ediliyor. Havyarın özelliklerinden biri de tuzsuz olup çarkıfelek meyvesi özünde bekletilmiş olması. Bir porsiyonunun fiyatı 25.000$.

Köri: The Samundari Khazana – Bombay Brasserie – Londra
Deniz mahsülleri hazinesi olarak bilinen yemeğin içerisinde Devon yengeci, beyaz trüf mantarı, Beluga havyarı, altın yapraklar, 4 adet bıldırcın yumurtası, 4 adet istiridye ve altınla kaplanmış İskoç ıstakozu bulunuyor. Bir porsiyonu 32.00$.

Turta: Etli Turta – The Fence Gate In, Lancashire
İçerisinde 870$ değerinde Wagyu et ve 400$ değerinde Çin Matsutake mantarı bulunan turtaya siyah trüf mantarı ve Fransız Bluefoot mantarı ilave ediliyor. Aynı zamanda içerisinde şişesi 1740$ değerinde olan 2 şişe 1982 yılına ait Chateau Mouton Rothschild şarabı kullanılıyor. Son olarak üzerindeki hamur yenilebilir altın yaprakları ile kaplanıyor. Bir diliminin fiyatı 1.781$, bütün bir turtanın fiyatı ise 14.260$.

Frittata: The Zillion Dollar Lobster Frittata – Norma’s NY
Bu İspanyol omleti 283 gr Sevruga havyarı içeriyor ve yarım kilo kadar ıstakozla yapılıyor. Aynı zamanda içerisinde 6 yumurta, krema ve frenk soğanı bulunuyor. Bir porsiyonunun fiyatı 1.000$.

Bagel: Bagel – Westin Hotel, NY
Bu bagel, otelin executive şefi Frank Tujague tarafından hazırlanıyor. Üzerinde beyaz trüf mantarlı krem peynir, goji berry ile lezzetlendirilmiş Riesing reçeli ve altın yaprakları bulunuyor. Bir porsiyonu 1.000$.

Pizza: Pizza – Margo’s Pizzeria, Malta
Malta’da servis edilen bu pizzaya 100 gram kadar beyaz trüf ve bir de altın yapraklar ekleniyor. Pizzayı yemek isteyenlerin bir hafta öncesinden sipariş vermesi gerekiyor. Bir adet pizza 2.400$.

Sosisli Sandviç: The California Capitol City Dawg – Capitol Dawg, Sacramento
Bu sandvice 370 gr dana sosisi, üzerine ise Fransız hardalı, sarımsaklı ve taze otlu mayonez, sotelenmiş arpacık soğanı, karışık bebek yeşillikler, elma odununda tütsülenmiş domuz pastırması ve İsviçre Moose peyniri ekleniyor. Domates, biber, kurutulmuş kızılcık ilavesinden sonra fesleğenli zeytinyağı, kızılcık, armut, hindistan cevizi ve balzamik sirke ile lezzetlendiriliyor. Son olarak İtalyan ekmeği Focaccia içerisine beyaz trüflü tereyağı sürüldükten sonra servis ediliyor. Bir adet sosisli sandviç 145,49$.

Ramen: Ramen – Fujimaki Gekijyo, Tokyo
Restoran sahibi ve şefi Shoichi Fujimaki’nin tek bir kuralı var; restoranına daha önce diğer restoranlarında en az bir kere yemek yemiş müşterilerinin gelmesi. Ancak bu da yeterli değil tabii, bu müşterilerin Fujimaki Gekijyo’ya rezervasyon yaptırmış olmaları da şart. Ancak neyse ki restorana girdikten sonra sizi mükemmel lezzette bir ramen bekliyor. Bu ramenin bu kadar ünlü ve pahalı olmasının sebebi ise 5 duyunuza birden hitap ederek farklı bir deneyim yaşatıyor olması. Normal ramenlere göre 2 farklı aromatik su ve 20 farklı malzeme kullanılarak yapılan bu ramenin bir kasesinin fiyatı 110$.

Çorba: The Buddha Jumps Over The Wall – Kai Mayfair, Londra
Köpek balığı yüzgeci ve istiridye kullanılarak yapılan çorbanın içerisine Japon çiçek mantarı ve deniz hıyarı ekleniyor. Bunun yanı sıra deniz tarağı, tavuk, Huan jambonu, domuz eti ve ginseng ilave edilerek pişiriliyor. Çorbanın tadına bakmak için 5 gün önceden sipariş vermek gerekiyor. Bir kasesi 190$.

Sushi: Sushi – Filipinli Şef Angelito Araneta Jr tarafından özel siparişle hazırlanıyor

Her bir sushi dilimi altın yaprağa sarılarak ve üzerinde havyar ile servis ediliyor. Aynı zamanda Mikimoto incileri ve pırlanta ile servis edilen sushinin içerisinde hangi balık kullanıldığı bilinmiyor. 5 adet sushi 1.978,15$.