Yemek fotoğrafçılığı sosyal medyanın hayatımıza iyice girmesiyle daha da popülerleşen bir meslek ve hatta bazıları için bir hobi haline geliyor. Yemek öncesi masadaki kimsenin yemeğe dokunmasına izin verilmeden fotoğrafını çekme seremonileri de hızla yayılıyor. Bu işi meslek edinmiş profesyonellerin kimler olduğunu merak ediyorsanız, hemen anlatalım.

Benoic Levac
Mont Realli dijital yemek fotoğrafçısı Benoit Levac, birçok yemek firmasının reklamlarını çeken ünlü bir fotoğrafçı. Levac, sadece fotoğrafların kalitesiyle ilgilenmiyor aynı zamanda çekeceği karelerin stilisliğiyle de öne çıkıyor. Fotoğrafladığı yiyeceklerde sadelik tercih ediyor ve onları doğru anlatan ambiyanslar yaratıyor.

David Griffen
Kendine ait bir mutfak stüdyosunun sahibi olan David Griffen, yemek kitapları ve yemek dergileri için görseller üreten bir fotoğrafçı. Griffen en ünlü şefler ve en iyi markalarla olan işbirlikleriyle tanınıyor. Sosyal medyayı oldukça etkin kullanan fotoğrafçı, sosyal medya ve blog hakkında yapılan seminerlerde sosyal medyada yemek fotoğrafçılığı deneyimlerini paylaşıyor.

Luis Brimble
Avustralya’nın Sydney şehrinde yaşayan fotoğrafçı Luis Brimble, dergiler için yemek fotoğrafları çekiyor. Yemek fotoğraflarında gerçekleştirdiği başarılı yemek stilistliğiyle ilk bakışta tarzını belli ediyor. Başta Kinfolk Magazine olmak üzere, Food&Wine Magazine, Cereal Magazine ve Smith Journal birlikte çalıştığı dergilerden sadece birkaçı.

Carl Warner
Yemek fotoğrafı çekmeye ilk kez pazardan aldığı portobello mantarıyla başlayan Carl Warner, daha sonra mantarları farklı malzemelerle de çekerek minyatür bir sahne yaratıyor. The Mushroom Savanna ismini verdiği çalışmasıyla da ün kazanıyor. Carl Warner’s Food Landscapes isimli bir de kitabı bulunan fotoğrafçı, çekimlerinde yaşadığı hikayeleri okuyucularıyla paylaşıyor.

Oliver Hause
Hamburg’da yaşayan yemek fotoğrafçısı Oliver Hause, özellikle Almanya’nın yerel lezzetlerini fotoğraflıyor. Tarz olarak nostaljik temalı mekanlar ile yemeği birleştiriyor. İşlerinde kullandığı tahta ve kalın bir çatal ya da kaşıkla tanınıyor.