Birçok ülkenin kendine has içecekleri var. Bunların bazılarını çoktan duymuş hatta denemiş olabilirsiniz. Duymamış olduklarınızıysa biz sizin için araştırdık, gelin anlatalım.

Mate
Mate, Arjantin ve Uruguay'ın milli içecek olarak kabul ettiği bir tür bitki çayı. Matenin içildiği kültürlerde bu çay genellikle gümüş ya da çelikten yapılan özel bir kapta tüketiliyor. Bunun yanı sıra seyahatseverler için özel gümüş kaplı mataraları da mevcut.Yeşil yapraklara sahip bu bitki çayı dilerseniz sıcak ya da soğuk olarak da tüketebiliyor.

Atole
Meksikalıların sevdiği bir içecek olan Atole, Meksika'da bolca mısır yetiştirilmesinden ötürü doğal olarak mısırdan elde ediliyor. Aslına bakarsanız bizim nohuttan elde ettiğimiz bozayı andırıyor. Sıcak bir şekilde tüketilen atole, genelde tarçın ya da çikolata eklenerek servis ediliyor.

Bubble Tea
Türkiye'ye gelmesini heyecanla beklediğimiz Bubble Tea, Tayvan'ın sembolik içeceklerinden bir tanesi. Orijinalinde sütlü soğuk çaydan elde edilen bu içeceğin içine bir nişasta türü olan Tapioca’dan jelibona benzer toplar ilave ediliyor. İçinde yüzen top halindeki Tapioca parçalarınıysa geniş kamışlara sahip bubble tea bardaklarından tüketebiliyorsunuz.

Karnemelk
Dışarıdan baktığınızda sarı pastane kremaları andıran ancak kefir kıvamında olan bir Danimarka içeceğinden bahsediyoruz. Tat olarak tuzsuz ayranı anımsatan bu içecek, protein bakımından sütten daha zengin ve aynı zamanda daha ekonomik olmasıyla tanınıyor. Türkçe’de bu içecek yayık altı suyu olarak da biliniyor.