Sağlıklı beslenme alışkanlığını hayatımızın bir parçası haline getirmenin yollarından biri de çoğumuzun her gün mutlaka göz gezdirdiği Instagram. Birçok yerli veya yabancı diyetisyenin paylaştığı sağlıklı tarifleri, sağlıkla ilgili tüyoları ve dahasını da yine Instagram hesaplarından takip etmeniz mümkün.

Sağlıklı beslenmek için göz atabileceğiniz hesaplar:

Healthyfoodbreak

Sezin Pasoğlu Güleryüz’ün sağlıklı yaşama dair paylaşımlar yaptığı Instagram hesabında ev yapımı kolay tarifleri, püf noktalarıyla ele alıyor. Sezin, gezilerinde keşfettiği yeni tatları da takipçileriyle paylaşmayı ihmal etmiyor.

Simlyfitdays

Merve Mucuk, temiz beslenme olarak adlandırılan Clean Eatingtrendine yönelik sağlıklı ve hazırlaması kolay tarifleri Instagram hesabında takipçileriyle paylaşıyor. Aynı zaman gıdaların besin değerlerine dair bilgiler de verirken, pilates egzersizlerinden fotoğraflar da paylaşarak takipçilerini sağlıklı bir yaşama teşvik ediyor.

Itsnutritionblog

Uzman Diyetisyen Hande Tekerekoğlu, Instagram hesabında sağlıklı tariflerin yanı sıra, dilimlenmiş elmanın yeme süresi ile birlikte doygunluğunun da artması gibi beslenme püf noktalarını da paylaşarak gündelik kilo verme rutinlerinizi kolaylaştırıyor. 

Jescoxnutritionist

Jessica Cox hem internet sitesinden hem de Instagram hesabından birbirinden iştah acıcı görünen sağlıklı tarifler paylaşıyor. Ayrıca yemek fotoğrafçılığı konusunda da çok iyi olan Coxun hesabı görsel anlamda da sizi sağlıklı beslenmeye teşvik ediyor.

Dilarakocakiyiyasam

Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Dilara Koçak, Instagram hesabında sağlıklı beslenmeönerileri ve tarifler paylaşıyor. Koçak, hızlı, güncel ve rahat okunan sağlıklı yaşam bilgileri ve renkli paylaşımlarıyla takibe alınması gereken hesaplar arasında.

Brownpapernutrition

Avustralyalı beslenme uzmanı Jacqueline Alwill, hesabında sağlıklı ve basit yemekler paylaşıyor. Kabak makarnasından pesto soslu pizzaya, yeşil salatalardan renkli ve besleyici atıştırmalıklara kadar birçok orjinal paylaşımlar yapıyor. 

_sarahwilson_

Sarah Wilson, hayatından şekeri çıkartma deneyimlerini anlattığı ‘I Quit Sugarkitabıyla New York Timesda en çok okunanlar listesinde. Instagram hesabındaki şekersiz tarifleriyle, dört yıldırşekeri hayatından çıkaran Wilson, kişisel deneyimlerini ve tariflerini paylaşıyor.