Her türlü organizasyonda müzikten konsepte, ortamdan davete kadar herkesin çeşitli zevkleri ve renkleri vardır. Ancak, doğru bir catering seçimiyle herkesin kalbini kazanacak bir davet hazırlamanız mümkün. Öncelikle hangi tür sunum seçilirse seçilsin, ortak damak tadına hitap edecek tercihler içermesi gerektiğini unutmayın.

Şimdi gelelim seçeceğiniz catering türüne.

Davetlilerinize menü hazırlarken kokteyl, kokteyl prolange, açık büfe ya da a la carte sunum çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Kokteyl menüsünde, katılımcılara içecek ve aperitifler sunulur. Kanepeler, kuruyemişler, grisini tarzı hamur işleri, peynir çeşitleri, tek lokmalık aperitifler ve tatlı atıştırmalıklar servis edilir.

Kokteyl prolange ise, iki saati aşan sürelere sahip kokteyller için kullanılan bir terimdir. Kokteyl süresi uzadığında sunulan ikramlar da daha kapsamlı ve doyurucu olur. Kokteyle göre daha zengin çeşitliliğe sahiptir ve tek lokmalıklar, üzeri malzemeli ekmek dilimleri, mini pizzalar, börekler gibi atıştırmalıklar da menüye dahil edilir.

Açık büfe menüsü, davetlilerin belirli bir alandan yiyeceklerini kendilerinin aldıkları bir düzene sahiptir. Davetli sayısının esnek olduğu davetlerde tercih edilmektedir. Yiyecekler sıcak, soğuk ve tatlı grubu olmak üzere ayrılır.

Set menüdeyse, davetliler belirli bir masa düzeninde oturmaktadır. Yiyecekler; başlangıçlar, ara sıcaklar, ana yemekler ve tatlılar olarak sırayla servis edilir. Hazır bir menüden önünüze gelenler önceden seçilmiştir ve birbirleriyle uyum içinde olmasına özen gösterilir.