Yıldızların karakterimizi etkilediği gibi yemek yeme alkışkanlıklarımızı da etkiliyor. Burçlara göre yemek zevklerini ve tercihlerini merak ediyorsanız, hemen bahsedelim.

Koç Burcu
İştahı kuvvetli olan Koç burcu, enerji veren baharatlı ve acı yemekleri yemeyi seviyor. Genellikle fast food ya da ayaküstü yemekleri tercih ediyor çünkü uzun süreli sofra keyifleri için zamanı olmuyor. Meyve olarak, elma ve elmayla yapılan tatlıları tercih ediyor. Yüksek kalorili yemek yemek istediklerinde tercihleri hamburger, patates kızartması ya da lezzetli bir makarna oluyor. Koçlar, protein açısından daha çok balık ve deniz ürünlerini tercih ediyor.

Boğa Burcu
İştahları son derece çok acık olan Boğa burcu, yemekten keyif almayı çok iyi biliyor. Beş duyusunu güçlü kullanan Boğalar, yemek masalarında lezzet ve göz zevkine oldukça önem veriyor. Açık büfelerden ziyade ana yemeklerle donatılmış sofraları tercih ediyor. Ayrıca çikolata, Boğa burcu insanının vazgeçilmezi.

İkizler Burcu
Yemek yapma konusunda genellikle yetenekli olan İkizler burcu, mutfakta yeni deneyimler yaşamaya açık. Yemekte hoş vakit geçirmeyi tercih ediyor ve yanlarında hoş eşlikcilerin olmasını seviyor.İkizler burcu, yemek seçimlerini börek, sandviç ya da daha çok zeytinyağlıdan yana kullanıyor.

Yengeç Burcu
Aşçılığa karşı doğal yetenekleri olan Yengeç burcu, ev yapımı yemekleri ve geleneksel tarifleri tercih ediyor. Kaliteli yemek yemeyeyse son derece önem veriyor. Genellikle tabaklarını paylaşmaktan pek hoşlanmıyor ve çok fazla yemek yemekleriyle biliniyor.

Aslan Burcu
Sağlıklı beslenme konusunda başarılı ve disiplinli olan Aslan burcu, genellikle kaliteli yemek yemeği tercih ediyor ve kalabalık sofralarda yemek yemeyi seviyor. Kendileri pişirmeseler de lezzetli yemekleri pişiren şeflerle işbirliğine rahatça giriyor, görsel sunum üzerinde uzun vakitler harcamaktan zevk alıyor.

Başak Burcu
Hassas bir mideye sahip olan Başaklar, yediklerine dikkat ediyor. İş diyet yapmaya geldiğinde iradeli davranabiliyor. Genellikle yavaş bir metabolizmaya sahip oldukları için az da yeseler kilo almaya yatkın oluyorlar. Bu nedenle, metabolizmalarını hızlandırmak için bol bol çiğ sebze ve meyve tüketmeye özen gösteriyor.

Terazi Burcu 
Masadaki yemekten ziyade, etrafındaki kalabalığı seven Terazi burcu, her yemeği bir ziyafete dönüştürüyor. Masada çok çeşit olmasından hoşlanıyor. Az fakat çok çeşitli yemek yemeyi seviyor. Çikolatalı tatlıları tercih ediyor. Yemek yedikleri masanın temizliğine ve düzenine önem veriyor.

Akrep Burcu
Genellikle protein ve bakliyatları tercih eden Akrep burcu, mercimek ve soya fasulyesini yemeklerinde kullanmayı tercih ediyor. Aperitif olarak tercihlerini baharatlı dip soslardan yana kullanıyor. Sarımsak ve soğanın yemeğin lezzetini oluşturduğunu düşünüyor.

Yay Burcu
Farklı yemekler tatmayı, başka kültürlerin damak tatlarını denemeyi seven Yay burcu, yemek yemeği de tıpkı hayatlarındaki her şey gibi bir deneyim olarak görüyor. Yemek alışkanlıkları sürekli değişiyor. Genellikle iştahı açık olsa da bazen hayatlarının getirdiği diğer heyecanlar, yemek yemeyi unutturuyor.

Oğlak Burcu
Yedikleri yemeğin dışında, yemek yedikleri atmosfere de son derece önem veren Oğlak burcu, genellikle konforlu ve rahat bir alan tercih ediyor. Çok baharatlı ve tuzlu yemeklerden hoşlanmıyor. Geleneksel yanları ağır bastığından dolayı daha çok ev yemeklerini tercih ediyorlar.

Kova Burcu
Yemeklerini paylaşmayı seven Kova burcu, genellikle kalorisi düşük yemekleri tercih ediyor. Çok sık yemek yapmasalar da yaptıklarında tarifleri olduğu gibi uygulanmaktan hiç hoşlanmıyorlar. Mutlaka kendilerine ait birkaç dokunuş yapıyorlar.

Balık Burcu
Mutfakta aceleci davranışlardan kaçıp sakin çalışmayı tercih eden Balık burcu, evde ne varsa onu pişirmeyi seviyor. Vejeteryan olmaya meyilli olan Balıklar, daha çok sağlıklı yemekler, smoothieler ya da kuru meyveleri tercih ediyor.