Sınırları olmayan iki yemek tasarımcısı Sam Bompas ve Harry Parr, kendi özgün anlatımlarıyla gastronomi dünyasına çok farklı deneyimler sunuyor. Birbirileriyle olan mükemmel uyumuyla aklınıza bile gelmeyecek malzemeleri bir araya getiren bu takımı mercek altına alıyoruz.

Kendilerini deneyim tasarımcıları olarak nitelendiren bu ikili, geniş ve kapsamlı konulara değinerek yemeği çok farklı boyutlara taşıyor. Aynı zamanda gastronominin sınırlarını zorlayarak, mimariyi gastronomi dünyasına entegre ediyorlar.

Unutulması zor deneyimler kurgulayan bu iki tasarımcının, gastronomik deneyimlerinden örnekler verelim. Prenses Diana’nın saç parçalarından reçel yapmakla başlayan düşünceleri, lav ile uğraşan Profesör Robert Wysocki ve ekibi ile çalışmalar yaparak, 1.350 derecede, 1,1 milyar yaşında bir kayanın üzerinde yemek pişirmeye kadar devam eden olağanüstü işleri ortaya koyuyor.

Bompas&Parr'la ilgili daha fazla eser görmek için kendi internet sitelerini buradan (http://bompasandparr.com) ziyaret edebilirsiniz.