Danimarkalıların mutluluk sırrı Hygge ise bizimki kuşkusuz çayımızı yudumlamak. İşte tam da bu nedenle beden ve ruha iyi gelen çayın, doğanın cömert ellerinden çıkıp bir bardak suyun içinde bıraktığı izlerden söz etmek isteriz.

Bergamot
Earl Grey çayının ham maddesi olarak bilinen bergamot, bir tür turunçgil. Genellikle tek başına tüketilmek yerine başta siyah çay olmak üzere diğer çaylarla karıştırılarak aroma verici olarak kullanılıyor ve parfümümsü tat notası ekliyor.

Papatya
En yaygın çaylardan biri olarak dinginlik vermesi amacıyla tüketiliyor. Esansiyel olarak da çay dışındaki formlarda kullanılıyor.

Hibiscus
Ünlü içecek zincirlerinin bile ürün yelpazesine giren hibiskus yani ebegümeci çayı, kırmızı rengi ve hafif ekşi tadıyla biliniyor. Ihlamur ile birleşimi mevsim geçişlerinde tüketmek için ideal bir karışım oluşturuyor.

Lavanta
Her yudumda Marsilya’da hissettirecek çiçek kokulu bir çay için lavantayı tercih edebilirsiniz. Dilerseniz yeşil, beyaz ve özellikle siyah çayların içine ilave edilerek de kullanılıyor.

Adaçayı
Acımsı tadıyla dağ yamaçlarının kekre kokusunu burna getiren adaçayı en şifalı çaylardan biri olarak biliniyor. Adaçayı demlemek için birkaç yaprağı kaynayıp hafifçe ılıtılmış suya eklemeniz yeterli.