Çalışan, okuyan ya da yemek yapmaya vakit bulamayan pek çok kişinin hayatını kurtaracak bir icattan bahsetmek üzereyiz. Japonya'da doğan bentobox'la tanışın.

Bentobox Nedir?
Bentobox yemekleri taşımaya yarayan bir veya daha fazla gözü bulunan kaplara deniyor. Kısaca geçmişin sefertası, bugünün bentobox’ı demek mümkün. Bazı modellerinde ayrı kutu eklenebilen ya da çıkarılabilen modifiyeleri varken, bazıları tek bir gözden oluşuyor.

Bentobox Nasıl Hazırlanır?
Tek seferde haftalık yemek hazırlama (yazıya linklenebilir) rehberimizden günlük yemeklerimize göz atabilirsiniz. Böylece bentobox'ınız için her güne özel bir menünüz oluşturabilirsiniz. Doğru bir sistem kurarsanız hem daha sağlıklı hem de daha pratik bir beslenme modeli oluşturabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sulu yemekleri taşımak ayrı bir özen istediğinden, yemekleri ayrı gözlere koysanız bile bentobox’ınızı dikkatli taşımalı ve çantanıza dökülmemesine özen göstermelisiniz. Öğünlerinizin her birini ayrı bir bentobox’ta hazırlamak yerine, dolabınızda kutularda sakladığınız malzemeleri bentobox'ınıza yerleştirebilirsiniz. Bunun haricinde kolay bozulan ve çürüyen yiyeceklere, yeşillik ve soslara dikkat etmenizde fayda var.