'Suyunuzu nasıl alırdınız?' sorusuna Amerikalıların yeni bir cevabı var: Kutuda! Yapılan araştırmalara göre yılda 50 milyon su şişesi tüketiliyor ve bu da doğaya fazlasıyla zarar veriyor. Kullanılan plastik şişeler her ne kadar geri dönüştürülebilir olsa da, su ve toprak kirliliğine yol açıyor ve hayvanlara da ciddi şekilde hasar veriyor. Tüketiciler tarafından bakıldığındaysa, sağlıklı ve doğal olana sahip olmak her zaman tercih meselesi. Bu nedenle, ilk olarak Amerika’da raflara çıkan suyun sadık müşterileri de oldukça fazla. Cam şişe ambalajlara alışık olanlar için şaşırtıcı şekilde paketlenen karton suların kutusu, minimalizm akımının da öncüsü. Son zamanlarda, karton kutudaki suları sosyal medya hesaplarında paylaşmaksa yine popüler kültüre oldukça hitap ediyor.

Trendlerin her geçen gün çevreye daha duyarlı bir beslenme şekline kayması, insanların kutulanmış suları tercih etmesine neden oluyor. Kutulanmış sular da plastiklere göre kullanılan malzemelerin %74’ü geri dönüştürülebiliyor, kalan kısımsa tamamen doğaya zararsız. Ek olarak, kutulanan sular ultraviyole ışınlarından tamamen korunuyor.

Suyun kutuda olmasının bir diğer güzel yanıysa, plastik şişede olan sulara nazaran daha geç ısınması. Hem sağlıklı hem de lezzetini uzun süre koruyan bu sular, gelecekten elden düşmeyecek gibi gözüküyor.