15 yaşındaki Ian Purkayastha, namıdiğer ‘Trüfçü Çocuk, çocukluk arkadaşlarının ailesiyle yemek yemeğe gittiğinde ilk defa siyah trüfle tanışıyor. Yediği trüf mantarlı ravioli, Purkayastha’nın hayatının hiç tahmin etmeyeceği şekilde değişmesine neden oluyor. 

Genç girişimci Ian, ilk olarak Avrupa’dan ithal ettiği trüf mantarlarını yaşadığı Arkansas’daki birkaç lüks restorana satarak başlıyor. Trüf mantarı işini daha da fazla ilerletmek istemesiyle, 17 yaşında New York’a taşınıyor. Ailesinden ilk defa ayrı kalan Ian, ilk başta ne kadar imkansız görünse de, büyük bir şehirde yalnız kalmayı göze alarak, Michelin yıldızlı şeflerin mutfaklarında çalışmak için çabalıyor. Ancak tüm bu zorlukları yaşadıktan sonra edindiği çevreler sayesinde 2012 yılında Regalis Foods adındaki şirketini kuruyor.

Şimdi 26 yaşında olan Ian, kurucusu olduğu şirket Regalis Foods’la dünyanın en iyi restoranlarına sadece trüf mantarı tedarikçiliği yapıyor ve bunun yanı sıra havyar, trüf yağı, özel et ve balık gibi lüks ürünlerin satışını yapan milyon dolarlık bir şirketi yönetiyor.