Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Gastromasa gastronomi konferansı 17 Kasım’da halkla buluşuyor. Birçok ünlü şefin katıldığı Gastromasa’nın bu yılki teması “Yaratıcılık”. Mutfakta ve gastronomi dünyasında yaratıcılıkla ilgili konuşmalar yapacak olan şefler 17 Kasım’da Levent’te Wyndham Grand’da buluşacak.

Özellikle Türk gastronomisini dünya gastronomisiyle bir araya getiren bu konferans, gastronomi alanında önde gelen isimleri bir araya getirecek. Konferans otel ve restoran sektörünü, yatırımcılarını ve yerli-yabancı şefleri bir platformda buluşturarak bilgi alışverişini ve insan ağını büyütmeyi hedefliyor. Türk gastronomisinin gelişmesini sağlamak ve uluslararası boyuta taşımayı amaç edinen Gastromasa, Türkiye’nin önemli gastro-turizm mekanlarında da yer almayı hedefliyor. Bu yıl düzenlenecek olan Gastromasa etkinliğinin konuk şehirleri ise Adana ve Mersin.

Geçtiğimiz yıl konferans öncesi Kapadokya’yı ziyaret eden ünlü şefler bu yıl ise UNESCO tarafından koruma altına alınan Gaziantep’e gidecekler. Antep mutfağını ve bölgenin lokal lezzetlerini tadacaklar. Türk mutfağının sahip olduğu lezzetlerin dünyaca ünlü şeflere tanıtılması ve bu tatların dünya mutfaklarındaki yerini alması açısından önemli bir adım olan Gastromasa gezisi, her yıl farklı şehirleri ve yöreleri ele almasıyla biliniyor.

Bu yıl düzenlenecek olan konferansta ülkemizin ünlü şeflerinin başarılı sunumlarının yanı sıra, gastronomi dünyasının yenilikleri, yükselen trendler ve yeme içme turizminin yerelden globale geçişi de tüm detaylarıyla işlenecek.