Cadılar Bayramında bir parti planınız yoksa ya da evde daha sakin bir eğlence tercih ediyorsanız, ailecek izleyebileceğiniz eğlenceli Halloween filmlerini sizin için seçtik Bonus olarak da Cadılar Bayramı atıştırmalıklarımızı ekledik!
Cadılar Bayramı tarifleri ve ikramlıkları hazırlandıysa, ekranın başına geçelim ve bu eğlenceli günün ruhunu Cadılar Bayramı filmleri ile yaşayalım!
Mükemmel atıştırmalıklar için özel bir gün olmasına hiç gerek yok! Bu yüzden film gecesi tarifleri ve televizyon karşısında yiyebileceğiniz atıştırmalıklar yazılarımıza da göz atmadan geçmeyin!

1- Hubie’nin Cadılar Bayramı

Cadılar Bayramı film serimizin ilki Hubie’nin Cadılar Bayramı! Baş rolümüz Hubie Dubois (Hubi Dubi), cadıları ile ünlü Salem’de doğup büyümüştür ama karakteri ve tarzı ile burada hep alay konusu olmuştur. Sevecen ve iyi kalpli biri olan Hubie'nin hayatı, kendisini Cadılar Bayramı gecesinde bir cinayet davasının merkezinde bulması ile bambaşka bir hal alır! Bu gizemli cinayet, yapılacak Cadılar Bayramı kutlamaları için de tehlike oluşturur. Çünkü Salem, Cadılar Bayramı etkinlikleri ile ünlüdür ve çok büyük bir kutlama planlamaktadırlar! Şehri için her şeyi yapmaya hazır olan Hubie, Cadılar Bayramı kutlamalarını kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapar!

2- Roald Dahl’s The Witches

İkinci Cadılar Bayramı filmimiz, tam olarak konumuzla yani cadılarla ilgili! Roald Dahl’ın “The Witches” isimli klasikleşen romanından uyarlanan filmde, Norveçli büyükannesi ile birlikte İngiltere'ye gittiğinde cadıların gerçekten var olduğunu keşfeden ve onlarla savaşmak zorunda kalan bir çocuğun hikayesini izliyoruz. Yıllardır haklarında birçok masal dinlediği cadılar aslında gerçektir ve anlatılanların aksine siyah pelerinleri ve şapkaları olmadan sıradan insanlar gibi yaşamaktadırlar! Cadıların dünyadaki çocuklar için karanlık planlarının olduğunu öğrenen küçük çocuk, büyükannesi ile birlikte zorlu bir mücadeleye atılır. Peki cadıları etkisiz hale getirip çocukları kurtarabilecek, cadıların planlarını suya düşürebilecek midir?

3- Eski Evdeki Büyülü Saat

Cadılar Bayramı film serimize, gizem ve büyü dolu bir film ile devam ediyoruz! Eski Evdeki Büyülü Saat, amcası ile yaşamaya başladığında büyülü bir dünyaya adım atan 10 yaşındaki Lewis Barnavelt’ın maceralarını anlatıyor. Gizemli amcasını tanımaya çalışan Lewis, kısa sürede onun bir büyücü olduğunu keşfeder ve ondan büyücülüğü öğrenmeye başlar ancak bu güç sadece iyi insanların elinde değildir. Kötü bir büyücü olan Isaac Izard, kara büyülü bir saat yapar. Saat var olduğu sürece ilerleyecek ve kıyamete dek gün sayacaktır. Saati Jonathan’ın evine saklayan Isaac, zaman dolmadan önce ölür. Lewis ve amcası Jonathan ise saati Isaac’ın karısı Selena’nın eline geçmeden onu bulmak için bir serüvene girişir!

4- E.T. The Extra-Terrestrial

Dördüncü Cadılar Bayramı filmimiz hem çok klasik hem de bir uzaylının Cadılar Bayramı kutlamasına şahit oluyoruz! Dünyayı keşfetmek gelen bir grup minik uzaylı, geri dönüşleri esnasında aralarından bir birini dünyada unuturlar ve hikayemiz başlar! 3 milyon yılı uzaktan gelen bu sevimli yaratık hiç tanımadığı bir yerde tek başına kalmıştır. Elliot isimli 10 yaşlarında bir çocuk, yapayalnız olan bu yaratığı evine götürmeye karar verir. Ailelerinin bir üyesi gibi kabullendikleri E.T. ile maceraları burada başlar!

5- Hayalet Süvari

Gotik filmlerine bayıldığımız yönetmen Tim Burton’ın bir filmiyle Cadılar Bayramı film serimize devam ediyoruz! Ichabod Crane, şehrinin düzenini sağlamakla görevli esrarengiz biridir. Yaşanan bir cinayet vakasını çözmek ve olası cinayetleri engellemek için Sleepy Hollow isimli bir kasabaya gönderilir. Kasabalılar, cinayetlerin bir hayalet tarafından gerçekleştirildiğini düşünmektedir. Ichahold ise yaşanan bu tuhaf olayların sonunu getirmeye kararlıdır!

6-Hocus Pocus

Cadılar Bayramı film serimizde yine bir cadı hikayesiyle sizlerleyiz! Sanderson kardeşlerin, büyücülük yaptıkları için idam edilmelerinin üzerinden 300 yıl geçmiştir. Bir Cadılar Bayramında üç cadı kız kardeş tekrar hayata gelir! Kasabaya taşınan Max adında bir çocuk ile ölümsüz bir kedi, yıllar sonra canlanan cadı kardeşleri geri göndermek için ellerinden geleni yapacaklardır!

7- Addams Ailesi

Tuhaf, gizemli, korkunç ve birbirlerini her şeyden çok seven bir aile: Addams ailesi! Cadılar Bayramı filmleri arasında bütün aile izlenebilecek en eğlenceli filmlerden! Gomez ve Morticia çiftinin çocuklarının dünyaya gelişiyle Addams malikanesinde eğlenceli günler başlar! Bebekleri için bir dadı arayan çift sonunda bulur. Ama bu dadı, Gomez’in erkek kardeşini etkileyerek servetini elde etme peşindedir! Ailenin en zeki ve tuhaf üyesi Wednesday’in devreye girmesiyle işler değişir…

8- Edward Makaseller

Edward Scissorhands’i yaratan mucit, onu tamamlayamadan ölmüş ve Edward’ı makaslardan oluşan elleriyle kendi başına bırakmak zorunda kalmıştır. Kendi halinde bir yaşam süren Peg Boggs’ın ona yardım etmek için evine götürmesiyle birlikte, topluma karışma serüveni başlar! Duygulandıran ve yüzleri gülümseten bu Tim Burton filmi Cadılar Bayramı akşamı için harika seçimlerden biri olacaktır!

9- Hayalet Avcıları

Cadılar Bayramı film serimizin sonuna yaklaşırken bir klasiği anmadan geçmek olmaz! Büyüklerin muhtemelen izlemiş olduğu ama küçük aile üyeleri ile tanıştırılması gereken bu filmi listenize dahil edin! Paranormal araştırmalar yapan Dr. Peter Venkman ve 3 arkadaşının çalışmaları anlamsız bulununca, Columbia Üniversitesi’nden kovulurlar ve kendi işlerini yani hayalet avcılığı şirketini kurarlar, böylece hayatımıza Ghostbusters dahil olur! Reklamlar ile isimlerini duyurup, New Yorkluları hayaletlerden kurtarmaya başlarlar. Bir gün müzisyen Dana Barrett için çalışmaya başladıklarında, genç kadına ait evin New York’u istila etmeye başlayan kötü ruhların, dünyaya giriş kapısı olduğunu anlarlar. İşte Ghostbusters’ın büyük macerası burada başlar!

10- Beterböcek

Birbirinden eğlenceli Cadılar Bayramı filmlerimizin sonuncusu Beterböcek! Yeni evlenen Barbara ve Adam’ın hikayesini konu eden filmin başında kahramanlarımız araba kazasında hayatlarını kaybederler. Bir anda kendilerini New England'daki evlerinde hayalet olarak bulurlar! Onlar öldükten sonra ev satılmıştır ve evin yeni sahiplerini hiç sevmezler… Barbara ve Adam evlerine gelen aileyi korkutup kaçırmaya karar verirler ancak yeterince korkutucu olamazlar. Son çare olarak gittikleri kötülüğüyle ünlü Beetlejuice onlara yardımcı olacaktır ama galiba bu pek doğru bir seçenek olmayacaktır!

Halloween Cupcake & Zombi Patates: Cadılar Bayramı Tarifleri

Şaka mı şeker mi? Yılın en komik-korkunç dönemi geldi! Hayaletler, cadılar, canavarlar ve balkabakları etrafı sardıysa evde vereceğiniz Cadılar Bayramı daveti için atıştırmalık hazırlama vakti gelmiştir. Cadılar Bayramı tarifleri için büyük partiler vermenize gerek yok! Evde küçük bir arkadaş grubuyla ya da sadece kendinize eğlenceli atıştırmalıklar yapmak için de Halloween tariflerimize göz atın!