Çam Ağacı Kurabiye Pasta Tarifi

Özel günlerinizde ya da kendinizi şımartmak isterseniz bu tarif tam size göre. Carte d’Or Krem Şanti ile kestane şekerinin nefis uyumunu hem kurabiye hem de pastaya sığdırarak bambaşka boyuta taşıyan Çam Ağacı Kurabiye Pasta, özellikle yaklaşmakta olan yılbaşı sofraları için de renkli bir alternatif. Tabii siz dilerseniz başka kalıplarla başka şekillerde de bu pastayı hazırlayabilirsiniz. Bengi Kurtcebe’nin Tatlı Tuzlu Mutlu'ya özel hazırladığı Çam Ağacı Kurabiye Pasta tarifi için tıklayınız!

Brownie Gibi Islak Kurabiye Tarifi

Çay saatlerinin vazgeçilmezi brownie bu sefer Bengi Kurtcebe’nin tarifiyle ıslak kurabiye olarak sofralarınıza konuk oluyor. Pişirirken evinizi saracak mis gibi kokusuyla kolay kolay vazgeçemeyeceğiniz bir tarif olacak bizden söylemesi! Kurutulmuş vişne ve küp kesilmiş çikolatanın birleşimi ile bambaşka bir lezzet ortaya koyan Brownie Gibi Islak Kurabiye tarifi, ıslak, bol çikolatalı hem ekşi hem tatlı hem kek gibi hem de kurabiye gibi… Yani bambaşka bir lezzet, denemek için tıklayın!

Köz Patlıcanlı Kiş Tarifi

Unlu lezzetlerden vazgeçemeyenler ama tatlıyla da arası mesafeli olanlar için buyurun size nefis bir tuzlu tart, nam-ı değer kiş tarifi... Bengi Kurtcebe, Köz Patlıcanlı Kiş tarifinde kıtır kıtır hamurun için köz patlıcan ve peynirle şenlendirerek bir lezzet bombasına dönüştürmüş. Köz patlıcanın her tarife çok yakıştığını söylememize gerek yok elbette ama siz dilerseniz başka sebzelerle de harcınızı çeşitlendirebilirsiniz. Bengi Kurtcebe'den Köz Patlıcanlı Kiş tarifi ile misafirlerinize enfes lezzetler sunmak için tarife tıklayın.