Bugün menüde yok yok, Beyran, Kayseri Yağlaması, Lahana Turşusu ve Sütlaç. Mutfak sizleri bekliyor, iftar sofrasını tekrar birlikte donatıyoruz.

Beyran

Gaziantep mutfağının en meşhur lezzetleri arasında yer alan beyran tarifi, tadan herkesten tam not alacak. Iftara az kaldıysa bir an önce görselin üzerine tıklayın.

Kayseri Yağlaması

Kat kat ince yukfanın içinde lezzetli bir karışım hayal edin... Kayseri'nin geleneksel yemekleri arasında yer alan Kayseri Yağlaması en az Kayseri Mantısı kadar seviliyor. Siz de çok seveceksiniz.

Lahana Turşusu

Hem probiyotik kaynağı hem de bakliyatların yanına eşlik eden vazgeçilmez lezzetin ta kendisi: Lahana Turşusu. Bu sefer Kayseri Yağlaması ve Beyranla buluşuyor.

Dondurmalı Hurma Tatlısı

Sivas mutfağının en güzel şerbetli tatlılarından biri olan cevizli Hurma Tatlısı tarifimizde ek olarak Sade ve Fıstıklı Algida Maraş Usulü Dondurma kullandık. Ağızda dağılan kıvamıyla konuklarınızın damaklarını fethedecek Dondurmalı Hurma Tatlısı için tam ölçülü, pratik bir tarif hazırladık. 

Sahur

Kolay Tava Böreği

Kolayca hazırlayacağınız pratik tarifler arıyorsanız bu böreği mutlaka deneyin! Sahurda kolay tava böreği tarifi için hemen tıklayın! Yanında 1 fincan Lipton Doğu Karadeniz Demlik Poşet Çay ile lezzeti taçlandırabilirsiniz.

Ertesi gün için iftar menüsünde ne olsun diye düşünüyorsanız sizi hemen 28. gün iftar menüsüne alalım!