Bayrama son 3 gün kala heyecanınızı paylaşmak istediğimiz bir iftar sofrasında daha oldukça lezzetli bir menü ile yanınızda olmaya geldik.

Sizler için özenle seçtiğimiz tatları bir araya getirerek Ramazan 27. gün menüsü hazırladık. 

Sıcacık klasik bir çorba ile başlangıç yaptığımız menümüzde ana yemek olarak ton balıklı makarna ve yancı olarak büş peynirli erişte tarifine yer verdik.

Tatlı olmadan olmaz elbette ki. Hafif bir kapanış yapabilmek için hurmalı muhallebi tarifine yer verdik.

Yirmi yedinci gün iftar menüsü ile sofralarınıza bereket ve lezzet getirdiğimizi söylüyor ve sizi 27. gün iftar menüsü için mutfağa bekliyoruz.

Yarma Buğdaylı Ezogelin Çorbası

Bereketli ve doyurucu malzemeleri soframıza taşıyan yöresel Ezogelin çorbası, kimisi için bir yemeğin başlangıcı kimisi içinse bir ana yemek… Özellikle ramazan aylarında sıcak bir başlangıç olarak içtiğimiz yarma buğdayı ezogelin çorbasını dakikalar içinde kolay ve pratik hazırlayabileceğiniz bir tarif ile karşınızdayız bu kez.

Ton Balıklı Makarna

Ton balıklı makarna tarifi, herkesin aklında farklı şekilde canlanabiliyor. Bunun sebebi, ton balığının da makarnanın da çok uyumlu olması; mutfakta bulunan her şeyle çeşitlendirilebilmesi.

Ton balıklı makarna tarifi Ramazanın 27. gününde makarna ile karbonhidrat, ton balığı ile vücudunuzun ihtiyaç duyduğu protein ve vitamini sağlayacak.

Büş Peynirli Erişte

Geleneksel bir lezzet olan erişte yine aynı şekilde geleneksel sofralara yakışır. İftar sofraları da tam da bu sofralardan bir tanesi.

İftara az kala şipşak hazırlanır, hemencecik servis edilir. Tüm günün yorgunluğunu unutturan büş peynirli erişte tarifi hafifliğiyle de gönlünüzde taht kurar. Dünya mutfağında da adını duyuran bu eşsiz lezzeti denemeye ne dersiniz?

Hurmalı Muhallebi

Pürüzsüz kıvamıyla, yumuşak dokusuyla ve hafif tadıyla çocukluğumuzdan beri aşina olduğumuz bir tarif ile karşınızdayız.

İftardan sonra şöyle hafif bir tatlı olsa ne de güzel olurdu dediğiniz anlarda hurmalı muhallebi tarifi karşınızda. Gelin içerisinde neler olduğuna göz atalım. İçimiz biraz daha rahat etsin!

Muhallebi yapmayı birçoğumuz biliyoruz zaten. Biz de bu yazımızda muhallebinin içerisine hurma ekleyerek hurmalı muhallebi hazırladık. Reçetemizi uyguladıktan sonra ilerleyen süreçlerde siz de farklı meyveler ile hazırlayabilirsiniz.