Bayram heyecanının içimizi sardığı günlerden biri olan Ramazanın 26. Gününde yine enfes bir menüyle sizlerleyiz.

Mideler açlığa tam anlamıyla alışmış ve canınız artık farklı tatlar denemek istiyorsa enfes bir yirmi altıncı gün iftar menüsü hazırladık. 

Ramazan 26. Gün menüsünde farklı nasıl tatlara yer verebiliriz diye düşündük ve birbirinden lezzetli tatları bir araya getirdik. Hafif bir çorba ile başladığımız 26. gün iftar menüsünde ana yemekte kebap ve kapanışta da lezzetli mi lezzetli bir portakallı tatlıya yer verdik.

Buyurunuz 26. gün iftar menüsü…

Sarımsaklı Tavuk Çorbası

Sarımsaklı tavuk çorbası; içinde yer alan sarımsak, turp, kereviz gibi sebzeler ile A, B, C ve E vitaminleri açısından zengin bir çorbadır.

Ramazan ayı boyunca sağlıklı beslenmek için mutlaka sofranızda yer vermeniz gereken sarımsaklı tavuk çorbası tarifi 26. Günde de midenizi diğer yemeklere hazırlar.

Tarih boyunca birçok hastalığın giderilmesi için yemeklerin içerisinde tercih edilen sarımsak, en faydalı ve şifa dolu çorba tarifleri içinde yer alır.

Çıtır Patlıcanlı Kebap Tarifi

Memleket kokan yöresel yemeklerden vazgeçemiyorsanız kıyma, patlıcan ve soğanın muhteşem uyumuyla hazırlanan çıtır patlıcanlı kebap tarifi tam sizlik!

Lezzeti ve sunumuyla iftar sofrasına yakışan çıtır patlıcanlı kebap tarifinin içerisinde birden çok malzeme yer almaktadır. Hal böyle olunca iftar menüsüne yakışmaması kaçınılmaz.

Erişte Aşı

Kars mutfağına özgü sağlık deposu bir lezzet, erişte aşı.

Damaklarda unutulmaz bir tat bırakan erişte aşı; nohut, yeşil mercimek, patates ve havuç gibi sebzelerle harmanlanan doyurucu ve pratik bir lezzet. Ramazan ayında sofralarda en çok tercih edilen pratik ve lezzetli tariflerden biri olan erişte aşı tarifi 26.gün iftar menüsünde de bizlerle.

Portakallı İrmik Tatlısı

Portakallı irmik tatlısı şerbetli bir tatlı değil! Bu yüzden diğer irmik tatlısı tariflerini ağır bulanlar için çok hafif ve uygun bir tercih olacaktır. 

Uzun uzun hazırlama ve pişirme işlemlerine gerek olmadan toplamda 1 saatten biraz fazla zamanda hazırlayabileceğiniz portakallı irmik tatlısı tarifi iftar sonrası çay keyfinize renk katacak ve damaklarınız bu lezzetli tatlı ile şenlenecek.