Ramazan’ın 24. Gününe girmiş bulunuyoruz. Yirmi dördüncü gün iftar menüsünde de yine birbirinden lezzetli tariflere yer verdik.

24. gün iftar menüsü çorbadan ana yemeğe, kebaptan salataya kadar birçok lezzete yer verdiğimiz bir menü. 

Haydi o zaman ramazan 24. Gün menüsü için sizi mutfağa alalım.

Anadolu (Bakliyat) Çorbası

Bakliyat çorbası bir diğer adıyla ‘’Anadolu çorbası’’, adını içerisinde bulunan bakliyatlardan almaktadır. Özellikle kış aylarında tercih edilen bakliyat çorbası buharı üzerinde, sıcacık bir şekilde servis edilir ve soğuk kış günlerinde içenlerin içini ısıtır. :)

Eskiden babaannelerin hazırladığı tariflere oldukça benzeyen bu tarif içerisinde nohut, mercimek ve buğday bulundurmasından dolayı, bazı kesimlerde karışık bakliyat çorbası olarak da adlandırılıyor.

İftar menüsünde doyurucu ve faydalı bir başlangıç için Anadolu çorbası tarifine mutlaka yer vermelisiniz.

Saksı Kebabı Tarifi

Bugün akşam yemeğinde klasik yemekleri bir kenara bırakın!

Sizlerle birlikte bugün mutfağa geçip, akşam yemeği için oldukça şık sunumlu bir tarif hazırlamak istiyoruz.

Tarifimizin başrolünde patlıcan ve tavuk eti yer alıyor. Görüntüsü ve lezzeti adeta büyüleyen saksı kebabı tarifi ramazanın 24. gününde sizlerle buluşmaya geliyor. En güzel eşlikçilerle servis edildiğinde sofranıza şıklık ve lezzet katacak.

Haydi o zaman vakit kaybetmeden saksı kebabı tarifimize bekliyoruz sizi.

Semizotlu Salata

Dokusu ve lezzetiyle diğer taze otlardan ayrılan; on parmağında on marifet olan semizotunu kullanarak semizotlu salatalıklı salata hazırlıyoruz bugün.

Hardallı semizotu salatası ve semizotlu yoğurtlu salata tarifini birleştiren bu enfes tarif; her damak tadına uyacak, sebze sevmeyenlerin bile hoşuna gidecek. :)

Ramazan ayında en sevdiğimiz tarifler en hafif olanlarıdır. Haydi o zaman semizotlu salata tarifimize hızlıca göz atın!

Halka Tatlısı

Gevrek bir kıvama sahip olan halka tatlısı yediden yetmişe herkesin gönlünde taht kurmuş, çay saatlerine tatlı bir hava katmış ve sokakta oynayan çocukların favori tatlısı olmuştur. Hal böyle olunca biz de kolay halka tatlısı tarifini sizlerle paylaşmak istedik. Kısaca lezzetini bilmeyen kalmasın istiyoruz!

İftardan sonra çayın yanına hemencecik hazırlayabileceğiniz halka tatlısı tarifi ile davetlilerin kalbinde taht kurabilirsiniz. Ramazan’ın 24. gününde bu lezzetli tatlı ile enerjinizi yükseltmeye ne dersiniz?