Ramazan ayının ikinci günü de hala neşenin ve heyecanın tazeliğini koruduğu günlerden.

Mideler ve tabii bünyeler de oruç tutmaya henüz tam adapte olamamış olabilir. Bu noktada biz tıpkı 1. gün iftar menüsünde olduğu gibi; ikinci gün iftar menüsünde de yine mideleri yormayacak tarifleri sizlerle buluşturmak için bir liste hazırladık.

İşte 2. gün iftar menüsü karşınızda!

Toyga Çorbası Tarifi

İftar menülerinin olmazsa olmazı çorbadır. Normal bir günde çorbasız bir başlangıç yapılabilir ancak bizce çorba çok mühim bu ay!

Nohut ve buğday içerdiği için lifli ve doyurucu olan; yoğurtlu meyaneyle bağlandığı için besleyiciliği zirve yapan Toyga çorbası tarifi, Osmanlı döneminde saray mutfaklarında sık sık pişermiş. 

Zamanında sultanları doyuran bu çorbanın bu Ramazan Ayında sevdiklerinizi doyurmasını ister misiniz? Hem pratik hem de doyurucu olan bu çorba, tam aile iftarlarına göre.

Ramazan Kebabı Tarifi

Ramazan kebabı tarifi, adı üstünde, iftarların en favori ana yemek tariflerinden. Özellikle et seviyorsanız mutlaka bu enfes tarifi denemelisiniz.

Ramazan kebabını hazırlayın, pişmeye bırakın ve menünüzün diğer öğelerine odaklanın. Kimse bu kadar kısa sürede bu kadar gurme yemekleri nasıl yetiştirdiğinizi anlayamayacak!

Havuç Salatası Tarifi

Hafif salata ve mezelerden biri olan havuç salatası, her menüye yakışan tariflerden.

İster etli menülerinize ekleyin; isterseniz de hamur işi ağırlıklı menünüze, havuç salatası tarifi her sofrada yıldız olacak tariflerden biri. Üstelik çok hafif ve diyetlere de uygun.

Hanım Göbeği Tarifi

Birinci gününde enfes bir güllaç tarifi önerdiğimiz Ramazan menülerinde ikinci gündeyiz ve Ramazan 2. gün menüsü bizce şerbetli enfes bir tatlıyla taçlanmalı!

Hanım göbeği tarifinin yapımı çok da pratik değil öncelikle bunu söylemiş olalım. Yalnız vereceğiniz emeğin her dakikasına değecek bir lezzeti var. Özellikle de bir top Algida Maraş Usulü Sütlü Dondurmayla ve bir fincan orta şekerli Türk kahvesiyle enfes olacak! 

Ramazan ayının 30 günü boyunca sizlerle buluşturacağımız Ramazan menü örneklerinin ikincisi de bu şekildeydi. Diğer günlerin menülerini de incelemeyi unutmayın. Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun!