17. gün iftar menüsünü paylaşmak için karşınızdayız!

İlk günün heyecanı, beşinci günün alışma çabası ve onuncu günün rutinleşmesiyle geldik sonunda on yedinci gün iftar menüsüne!

Ramazan 17. gün menüsü Çeşmi nigar çorbası, imam bayıldı ve yeşil mercimekli bulgur pilavı gibi geleneksel tarifler içeriyor. Yalnız yancıda olay biraz karışacak, ortaya bambaşka bir tat çıkacak!

Merak unsurumuzu da yarattığımıza göre evde 17.gün iftar menüsüne geçebiliriz!

Çeşmi Nigar Çorbası

Ana malzemeleri kırmızı mercimek, soğan, un, tuz, Knorr Karabiber ve su olan; terbiyesi yumurta sarısı, süt ve limon suyuyla yapılan; üzerine tereyağı, Knorr Kuru Nane ve Knorr Pul Biber eklenen enfes bir çorba tarifiyle yapıyoruz açılışı!

Çeşmi nigar çorbası tarifi, her kaşıkta yiyenleri biraz daha büyüleyecek ve mideleri imam bayıldı tarifinin lezzetine hazırlayacak. İpucumuzu verdik, sırada ana yemek tarifimizden bahsetmek var!

İmam Bayıldı Tarifi

Yemek kültürümüzde etli ve kıymalı tariflerin yeri hep ayrı ancak kolesterol gibi sebeplerden veya tamamen bambaşka nedenlerden dolayı et yemek istemiyor olabilirsiniz. Sebze yemekleri de damak zevkinize hitap etmiyor olabilir.

Tam da böyle zamanlarda imam bayıldı tarifi kurtarıcınız olacak. Lezzetine bayıldığımız karnıyarık tarifinin vejetaryen bir versiyonu olan imam bayıldı tarifi, en az karnıyarık kadar leziz!

Hala denemediyseniz hızlıca tarifimize göz atın!

Yeşil Mercimekli Bulgur Pilavı

Bulgur pilavı sevenleri ve mercimek sevenleri tek potada buluşturan ilginç bir tarifimiz var. Yeşil mercimekli bulgur pilavı tarifi, ana yemeklerinize enfes bir eşlikçi olacak.

Yeşil mercimek, pilavlık bulgur, Knorr Tavuk Suyu Bulyon ve zeytinyağı yeterli! 30 dakikada tabakta servis etmeye hazır olan; lif ve bitkisel protein bakımından zengin yeşil mercimekli bulgur pilavı tarifinin bir porsiyonu yalnızca 244 kalori üstelik!

Coleslaw Salatası

Çıtır tavukların, hamburgerlerin, pizzaların ve kızarmış atıştırmalıkların yanına servis edilmesine alışık olduğumuz coleslaw salatası tarifi, imam bayıldı tarifinin yanındaki cacığı tahtından ediyor ve yerine geçiyor!

Haydi bu akşam imam bayıldı tarifinin yanına coleslaw tarifi hazırlayalım, geleneksel yemeklerden oluşan iftar menümüzü başka bir seviyeye taşıyalım!