Hafif bir başlangıç, doyurucu bir ana yemek, kapanışıysa enfes bir tatlıyla bitirmek isteyenlerin 16. gün iftar menüsü hazır.

On altıncı gün iftar menüsü ile iftar sofranıza bereket ve lezzet katmaya hazır olun. Ramazan 16. gün menüsünde başlangıç olarak hindi çorbası, ardından Kayseri mantısı ve mercimek köftesine yer verdik. Tatlı kapanışı için de tercihimiz trileçe’den yana oldu.

Ramazan 16. gün menüsü karşınızda!

Hindi Çorbası

Davet sofralarında, akşam yemeklerinde ya da günün diğer öğünlerinde severek tüketebileceğiniz, aynı zamanda da oldukça doyurucu olan enfes bir hindi çorbası tarifi ile karşınıza geldik.

Şifa dolu, lezzetli mi lezzetli, aynı zamanda da doyurucu olan çorbalara bugün bir yenisini daha eklemek istedik. “Hindi çorbası nasıl olur?” diye soracak olursanız, gelin hızlıca hindi çorbası tarifimize göz gezdirelim.

Kayseri Mantısı

Kayseri mantısı tarifi ile iftara davetli olan konuklarınızı ödüllendirmek ister misiniz?

Kültürümüzde yeri oldukça büyük olan mantı hakkında biraz sohbet edelim istiyoruz. Mantı, sarma gibi yemekler Türk geleneklerinde yetenek ölçütü olarak kullanılagelmiştir. Mesela Kayseri’de bir gelinin, bir kaşığa 40 tane sığacak kadar küçük mantılar yapması bekleniyormuş. 

Ufacık yapılmış mantılar hem çok lezzetli hem de çok hafif olur, insanın yedikçe daha çok yiyesi gelir. Bir de diğer mantılardan daha sulu bir şekilde servis edilir. Haydi detaylara bakalım!

Yeşil Mercimek Köftesi

Yeşil mercimek köftesi nasıl olur anlatmadan önce gelin bu enfes tarifimizden biraz daha bahsedelim. Yeşil mercimek bildiğiniz üzere oldukça faydalı aynı zamanda da tok tutan bir besin. Yeşil mercimek çorba, bulgur pilavı ve salata gibi birçok yemeğin içerisinde kullanılmaktadır. Hal böyle olunca iftarda yer vermezsek olmazdı.

Biz de bu defa sunumuyla ve lezzetiyle kesinlikle çok seveceğiniz ve iftar sofralarınızda da gönül rahatlığıyla yer verebileceğiniz yeşil mercimekten köfte yaptık!

Trileçe

Pastane vitrinlerini süsleyen, oldukça güzel bir sunuma sahip olan trileçe tatlısı, 16. Gün iftar menüsüne çok yakışacak!

Evde iftar sonrası hangi tatlıyı hazırlayacağınıza hala karar veremediyseniz trileçe tarifi tam anlamıyla bir kurtarıcı olacak. Bol sütlü ve nefis!