Ramazan 12. gün menüsüyle hız kesmeden devam ediyoruz iftar menülerimize!

Zengin bir çorba tarifiyle başlangıç yapacağımız on ikinci gün iftar menüsü, şık bir humus tarifiyle ve enfes bir tavuk yemeğiyle zirve yapacak. Yancı ise bambaşka bir salata tarifi olacak.

Haydi hazırsanız sizleri 12. gün iftar menüsüne alalım. Diyetler bir süreliğine rafa kalksın ve tek kaygımız lezzet ile sunum olsun!

Köz patlıcan çorbasıyla başlıyoruz!

Köz Patlıcan Çorbası Tarifi

Köz patlıcanın içerisinde bulunduğu hiçbir tarifte sorun yaşanacağını düşünmüyoruz. Lezzeti ve aroması öyle eşsiz ki, yaşanabilecek ufak aksaklıklar dahi kolaylıkla atlatılabilir.

Köz patlıcan çorbası tarifi de aynı şekilde sakarlık ve çaylaklık kabul eden tariflerden. Patlıcanların ocakta közlenmesi; tereyağı ve un ile kavrulması; sarımsaklarla aromalanması ve tavuk suyu bulyon ile lezzetlenmesiyle elde ediyoruz bu leziz çorbayı. 

Burada dikkat etmenizi istediğimiz püf noktası, konserve patlıcan değil taze patlıcan kullanmanız. Zira konserve patlıcanlar ile yapılan yemeklerde biraz ekşilik olur, taze közlenen patlıcanlarda ise nefis bir is kokusu!

Shattalı Humus

Klasik humus tarifini seviyorsanız bu shattalı humus tarifini mutlaka denemelisiniz. 

Filistin kökenli acı bir sos olan shatta, geleneksel olarak yeşil veya kırmızı acı biberlerle yapılıyor. Detaylar reçetemizde, acıseverler kaçırmasın!

Tavuk Bonfile

Knorr Mangal Harcı ile lezzetlenen tavuk bonfile tarifimiz, proteinin en leziz hali!

Doyurucu ve fit olan bu tarifimiz 10 dakikada hazırlanıyor ve tam 4 kişiyi doyuruyor! Daha dengeli bir öğün için tavuk bonfile tarifimizi sote sebzelerle servis etmenizi öneriyoruz.

Salatalık Salatası

Salatalık, domates ve biberin söğüş doğrandığı salataları bugünlük bir rafa kaldırın. Salatalığı yıldız yapacak enfes bir salata tarifimiz var: salatalık salatası tarifi!

Salatalık salatası tarifi için gereken malzemeler salatalık, Knorr Sumak, tuz, limon suyu, Knorr Sirkeli ve Sarımsaklı Salata Sosu, zeytinyağı, su ve nar ekşisi. Bu malzemeler eminiz ki mutfaklarınızda daha önce bir araya gelmedi. Daha önce denemediğiniz için biraz çekinceleriniz olabilir ancak içiniz ferah, gönlünüz rahat olsun. Lezzetiyle de aromasıyla da bir benzeri yok bu salata tarifinin!