İftarda ne yapsam? Diye düşünenlere pratik, lezzetli ve hafif seçeneklerle göz dolduracak bir menü hazırladık. Malzemeler hazırsa sizi hazırlıklar için mutfağa doğru alalım.

Köz Patlıcan Çorbası

Sütlü çorbalar arasında yer alan Köz Patlıcan Çorbası başlangıç olarak servis edebileceğiniz ve bir kasenin asla yetmeyeceği bir tarif.

Patates Püresi

Her yemeğin yanına mis gibi tereyağı kokusuyla yakışan patates püresi. İster et yemekleri isterseniz de tavuk yemeklerinin tamamlayıcısı olacak.

Acuka Soslu ve Paneli Tavuk Lolipopları

Tavuk kanadını bambaşka bir tarif ve görünümle yemek için ihtiyacınız olan tek şey tavuk lolipop tarifi. Detayları öğrenmek için tıklayın!

Lor Peyniri Tatlısı

Akşam yemeklerinizi hafif sonlandırmak istiyorsanız sizi lor peyniri tatlısıyla tanıştıralım. Mutlaka her porsiyon için 1 top Algida Maraş Usulü Sade dondurma ile servis etmeyi unutmayın!

Sahur

Sade ve Otlu Akıtma

Türk mutfağının geleneksel tariflerinden biri olan ve kaygana olarak da bilinen akıtmayı sahurda pratik bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Otlu ve sadeli akıtma tarifi için tıklayın. Yanında 1 fincan Lipton Yellow Label Demlik Poşet Çay tüketmeyi unutmayın!

Ertesi gün için iftar menüsünde ne olsun diye düşünüyorsanız sizi hemen 13. gün iftar menüsüne alalım!