Ramazan ayının 11. gün iftar menüsünü paylaşmak için karşınızdayız bugün.

On birinci gün iftar menüsünde oldukça doyurucu bir çorba, bir yancı, bir meze ve bir de tatlı bulunuyor. Baskın bir ana yemek tarifi görmemek sizi yanıltmasın. Vejetaryen olan bu menü, tüm gün oruç tutmuş mideleri bayram ettirecek kadar doyurucu.

Merakları üzerimize çektiysek Ramazan 11. gün menüsünden bahsetmeye başlayabiliriz!

Karalahana Çorbası

Bugün oldukça düşük kalorili, aynı zamanda da oldukça doyurucu olan ve kış aylarında özellikle tüketilen karalahana çorbası tarifinin reçetesini sizlere paylaşıyor olacağız. İçerisinde karalahana, soğan ve kuru fasulye bulunduran bu eşsiz tarifimiz eminiz ki sizlerden tam puan alacak.

Karalahana çorbası tarifi, doyurucu olmasına rağmen oldukça düşük kalorili bir çorba ayrıca.

Bir porsiyon karalahana çorbasının sadece 108 kalori olduğunu belirtmeden edemeyeceğiz!

Kuskus Pilavı

Karalahana çorbasının ardından sofralarda ve tabii ki tabaklarda kuskus pilavı tarifi belirecek.

Kuskus pilavı tarifi, genellikle kuskusların haşlanması, süzülmesi ve tereyağı ile karıştırılmasından elde ediliyor. Bu tarifimiz ise daha aromatik ve daha leziz. Çünkü içerisinde tereyağının yanı sıra Knorr Zerdeçal ve Knorr Et Suyu Bulyon da var.

20 dakikada servise hazır hale gelen kuskus pilavı tarifimiz maalesef diyet yapanlara pek de uygun değil. Çünkü kuskus pilavının bir porsiyonu yaklaşık olarak 380 kaloridir.

Haydari

Genellikle çilingir sofralarından aşina olduğumuz haydari tarifi, ağır yemeklerin yanına hafif ve ferah bir meze olmasıyla da çok yakışıyor.

Süzme yoğurt, sarımsak rendesi, beyaz peynir, Knorr Nane ve tereyağı ile hazırlanan haydari tarifimizi siz dilerseniz labne peynir eklemesiyle de zenginleştirebilirsiniz. Seçim sizin!

Kıbrıs Tatlısı

Mutfaklarımızda pişmesine çok aşina olmasak da en az bir kere tattığımız; tatmadıysak bile en az bir kere duyduğumuz bir tatlı Kıbrıs tatlısı tarifi.

Akşam yemeği faslından sonra arkanıza yaslanıp çayın yanında tatlı keyfi yapmak istiyorsanız bu işi layıkıyla gerçekleştirebileceğiniz tatlılardan biri Kıbrıs tatlısı.

Keki, kreması, şerbeti, servis malzemeleri derken alışveriş listesi biraz kabarıyor; şeker, yumurta derken konu bir anda galeta ununa geliyor ama panik yok! Her emeğe değecek bir lezzeti var bu tatlının.