İstanbul’un sayısız kafe ve restoranına her gün yeni bir tanesi ekleniyor. Konforlu, rahat, uygun fiyatlı ya da özel vaatlerinin yanında, şimdilerde hayvan dostlarınızla da vakit geçirmeye olanak tanıyan alternatif mekanlar açılmaya başladı. İstanbul’un farklı noktalarında bulunan ve herkese hitap edebilecek 5 hayvansever mekanını derledik.

Kahve6
Cihangir’in kahvaltı mekanı olan Kahve6, hem sıcak ortamıyla hem de Türkiye’nin farklı yerlerinden topladığı organik ürünleriyle ön plana çıkıyor. Kahve6’nın üç renkli kedisi de hayvanlar için sıcak bir mekan oluşturuyor. Siz kahvaltınızı yaparken kedi veya köpeğiniz de alan kısıtlaması olmaksızın hem bahçe kısmında hem de salonda rahatça gezinebiliyor.

Limonlu Bahçe
Özellikle yaz aylarında yıllardır Beyoğlu bölgesinin en çok ziyaret edilen mekanlarından biri olan Limonlu Bahçe, sadece menüsü ile değil hayvanseverliği ile de dikkat çekiyor. 7’den 70’e herkesi ve dahası tüm hayvanlar için bahçesini açık tutuyor.

Kozmonot
Akşam vakitlerinde arkadaşlarla buluşup bir şeyler içmek istiyor ama evcil hayvanınızı da yanınızdan ayırmak istemiyorsanız, Kozmonot merkezi konumuyla tüm müşterilere kucak açıyor. Nişantaşı’ndaysanız köpeğinizle yapacağınız bir akşam yürüyüşünü Kozmonot’ta sonlandırmak isteyebilirsiniz.

Naan Bakeshop
Son yıllarda trend haline gelen fırın-kafe konseptini benimseyen mekanlardan biri de Kadıköy’deki Naan Bakeshop. Siz oldukça çeşitli ekmeklerin ve atıştırmalıkların tadına bakarken, evcil dostunuz da mekan içinde serbestçe dolaşabiliyor.

Wuufbox
İnsanların sosyalleşmesi kadar evcil hayvanların da sosyalleşmesini önemseyen Wuufbox, kedi ve köpekler için özel hizmetler sunan bir kafe. Hayvanseverlerin buluşabildiği ve evcil dostlarınızın sunulan özel hizmetlerden yararlanabildiği Wuufbox, birçok işletmeye alternatif kafecilik anlamında da örnek oluşturuyor.