Teofarm Kimdir?

Teofarm; kaybolmaya yüz tutan atalık tohumlara yeniden hayat vermek, özlenen geleneksel lezzetleri yaşatmak, onları korumak, geliştirmek ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla yola çıktı. Bu amaçlar kapsamında bir “yeniden doğuş modeli” yarattı.

Alışılmış ve sıradan üretim yöntemlerine vizyonu, eğitimi ve bilimi kattı. Bu şekilde yeni bir bakış açısıyla, katma değeri daha yüksek ürünler üretilebileceğini göstererek ülkemiz ve dünya için toplumsal fayda yaratan bir rol model olmaya soyundu.

Ve Teofarm doğdu!

Teofarm farkını; geçmişinin sağlamlığıyla, niyetinin saflığıyla, kuruluş amaçlarını terk etmemesiyle, değer yargılarıyla, yöreseli ve gelenekseli sahiplenmesiyle gösteriyor.

Karakılçık Buğdayı Nedir?

Karakılçık buğdayı, adını başaklarındaki kılçıklarından alıyor. Atalarımızdan kalan ve nesli tükenmekte olan yerli buğday karakılçık, üreticiler tarafından pek tercih edilmiyor.

Besin değerleri bakımından zengin olan karakılçık buğdayının üreticiler tarafından tercih edilmemesinin sebeplerinden biri, sert olması ve bu nedenle kolay öğütülememesi.

A, E, K, C vitaminleri; demir, lif ve protein bakımından oldukça zengin olan, sindirim sistemini yormayan karakılçık buğdayını tanıtmak ve tüketimini artırmak topraklarımız için oldukça önemli.

Enginarlı Karakılçık Bulgur Pilavı Tarifi

Enginar da karakılçık buğdayı da ayın yöreye, aynı topraklara ait. Hatay’ın bu eşsiz lezzetlerini kendi evinizin mutfağında hazırlamak istiyorsanız sizler için enfes bir tarifimiz var.

Enginarlı Karakılçık Bulgur Pilavı Tarifi kolayca hazırlanıyor, akşam yemeklerine ilginç bir alternatif oluyor.

Klasik bulgur pilavı tariflerine bir yenisini ekletecek reçetemizi mutlaka inceleyin!

Zerdeçallı Arpa Şehriye Pilavı Tarifi

Akşam yemeği sofralarınıza pilav hazırlamayı seviyorsanız ancak sürekli pirinç yemek de istemiyorsanız zerdeçallı arpa şehriye pilavı tarifimizi mutlaka denemelisiniz.

Semizotlu Ekşili Bakla Salatası

Semizotunun da iç baklanın da yeri bizim için çok başka. Özellikle ilkbahar ve yaz yemeklerini bu kadar özlemişken mutfağa girmek ve kolları sıvayıp leziz bir semizotlu ekşili bakla salatası hazırlamak istedik.

İçerdiği malzemelerle besleyici, zengin ve oldukça aromatik bir hal alan semizotlu ekşili bakla salatası tarifini kaçırmayın!

Tahinli Mercimek Çorbası

Mercimek çorbasını sevenler, tahinli mercimek çorbası tarifine bayılacak. Hem yumuşacık içimiyle hem de lezzetiyle büyüleyen tahinli mercimek çorbası tarifi, menülerin en güzel başlangıcı oluyor!

Kremalı Mantarlı Karakılçık Makarna

Makarnayı sadece öğrenci yemeği olarak adlandırmayacağınız, enfes lezzeti ve renkli görüntüsüyle kremalı mantarlı karakılçık makarna tarifi sofralarınıza lezzet katmaya geliyor.

Pratik yemek aradığınız her an tarifimizi mutlaka denemeli ve sofralarınızda sıklıkla yer vermelisiniz.

Yaban Mersinli İrmik Helvası

As Besin İrmik ile hazırlanan yaban mersinli irmik helvası tarifi, bildiğiniz irmik helvası tariflerinden çok farklı ve çok şık. 

Yaban mersini lezzetinin irmikle buluştuktan sonra etrafa renk ve lezzet katan bir tarif olduğunu söylemek mümkün.

Haydi o zaman mutfağa geçip tarifimizi hemencecik hazırlayın ve sevdiklerinizi şaşırtın!

Sini Köfte Tarifi

Köfte tarifleri arasından en farklı, en lezzetli ve en şık sunumlu sini köftesi tarifini daha önce denemiş miydiniz?

Henüz denemeyenler için oldukça besleyci ve lezzetli olduğunu söyleybiliriz. Haydi o zaman sofralarımız bu güzellik ile şenlensin.