8. gün iftar menüsü ile karşınızdayız bugün.

Geleneksel yemek tariflerinin öncülüğünde hazırladığımız sekizinci gün iftar menüsü, kıymalı tarhana çorbasıyla başlayacak. Et seven bünyeleri mutlu edecek şekilde bir ev kebabı tarifiyle devam edecek ve her damak zevkine uyacak bir de yancımız olacak.

Tatlı sonu unutur muyuz? Size tam da o aşamada prenses sunumlu bir tatlı tarifi sürprizimiz var!

Haydi, daha fazla zaman kaybetmeden Ramazan 8. gün menüsü için kolları sıvayalım!

Kıymalı Tarhana Çorbası Tarifi

Kıymalı tarhana çorbası tarifi, Knorr Tarhana Çorbası ile hazırlanan; hem pratik hem de oldukça leziz bir çorba tarifi.

Bu reçetede Knorr Tarhana Çorbasına az yağlı dana kıyma, dolmalık biber ve kapya biber eşlik edecek. 5 adımda hazırlık ve pişirme faslı bitecek ve toplamda 20 dakika gibi kısa bir sürede çorbamız servise hazır olacak!

Ne duruyoruz o halde, kıymalı tarhana çorbası tarifi 8. İftar menümüzün başlangıcı olsun!

Zade Kebabı Tarifi

Kuşbaşı doğranmış dana eti, patlıcan, patates, soğan, köy biberi, sarımsak, salça ve kaşar peyniri gibi malzemelerden oluşan; lezzetleri Knorr Karabiber ile bağlayan enfes bir kebap tarifimiz var ana yemek için. 

Kolaylığıyla şaşırtacak zade kebabı tarifi, tüm gün tutulan oruçların unutulmasını sağlamaya geliyor.

Özellikle kırmızı eti sevenlerin favorisi olacak bu tarifi, dilerseniz et yerine mantar kullanarak vejetaryen hale getirebilirsiniz.

Patlıcanlı Pilav Tarifi

Ana yemekte zade pilavı gibi bir tarif varken yancısında kolaya kaçılmıyor. 

Klasik tereyağlı bir pirinç pilavı da hazırlanabilir tabii ki ancak patlıcanlı pilav tarifi, zade kebabı tarifindeki patlıcanla enfes bir bağlantı noktası oluşturuyor. 

Diyetteyseniz maalesef zade kebabının yanına patlıcanlı pilav tarifini öneremeyeceğiz ancak diyetlere ufak bir ara vermek için bu tarif harika, aklınızda bulunsun!

Saray Sarması Tarifi

Aroması, tadı ve sunumuyla favoriniz olacak saray sarması tarifi, her menünün yıldızı olmaya aday!

Kebaplı, pilavlı ve tarhana çorbalı bu iftar menüsünde kapanışı sıradan bir tatlı ile yapmak olmazdı. Biz de saray sarması tarifi ile karşınıza geldik! 

Bir top Algida Maraş Usulü Çikolatalı Dondurma, biraz mevsim meyveleri biraz da karamel sos ile enfes bir sunum hazırlayabilirsiniz!