İlk günün heyecanı, ikinci günün neşesi derken üçüncü gün geldi de çattı!

Hafif bir menüyle başladık Ramazan ayına ve ardından sıra geldi ağır toplara. Artık hem mideler oruç tutmaya alışıyor hem de insan pratik yemeklerden çıkıp şık bir akşam yemeği menüsü hazırlamak istiyor.

Bu noktada üçüncü gün iftar menüsü arayışlarınıza cevap olacak. Çorbasından yancısına enfes yemeklerin yer aldığı 3. gün iftar menüsü huzurlarınızda!

Yüksük Çorbası Tarifi

Gelenekselden şaşmıyoruz ve yöresel çorbaların lezzetini iftar menülerimize taşıyoruz öncelikle. Çorbasız iftar menüsü, bize göre biraz eksik kalıyor çünkü.

Ramazanın 3. gün iftar menüsündeki başlangıç bize göre yüksük çorbası tarifiyle olmalı. Yüksük çorbası tarifi, lezzetlerine bayıldığımız Adana mutfağının başka bir eseri.

Mantılı çorba tarifi olarak da bilinen yüksük çorbası, oldukça doyurucu bir çorba. Bu yüzden yarım kaselik porsiyonlar halinde tüketmeniz yararınıza olabilir.

Hünkar Beğendi Tarifi

Köz patlıcan lezzetinin, beşamel sos ile bir araya gelmesiyle tabanı oluşuyor; lokum gibi dana etiyle son dokunuşu tamamlanıyor Hünkar beğendi tarifinin.

Ali Nazik tarifiyle sık sık karıştırılan hünkar beğendi tarifi, saray mutfaklarının lezzetini sevdiklerinize yaşatacak!

Sade Pilav Tarifi

Türk mutfağının gizli kahramanı sade pilav, çoğu zaman tereyağlı ve şehriyeli pilavların gölgesinde kalabiliyor. 

Tereyağlı, şehriyeli, bezelyeli ve domatesli pilavlar da enfes tabii ki ancak özellikle de hünkar beğendi gibi gösterişli ana yemeklerin yanına, daha mütevazı yancılar yakışıyor. Bu noktada kurtarıcınız olacak sade pilav tarifi, oldukça pratik bir reçeteye sahip. Mutfakta yeni olanlar dahi kolayca hazırlayabilir.

Güllaç Tarifi

Ramazan denince akıllara en çok hangi tatlı tarifi gelir? Güllaç, güllaç, güllaç!

Bol sütlü, gül sulu, hafif pirinç unlu yapraklarıyla güllaç tarifi; en hafif tatlı tariflerimizden biri. Öyle ki, sadece Ramazan ayında hatırlanması bizi biraz da üzüyor.

Gösterişli bu enfes iftar menümüzün kapanışına biz güllaç tarifini yakıştırdık. Hızlıca hazırlayıp servis edebileceğiniz güllaç tarifini mutlaka denemelisiniz.

3. gün Ramazan iftar menümüz de bu şekildeydi. 4. Gün iftar menümüzde görüşmek üzere! Menümüzü deneyecek olanlara şimdiden afiyetler olsun!