Yine bereketin sofralarınıza yansıdığı, lezzetin damaklarınızı şenlendirdiği ve hafiflikten havalara uçacağınız enfes bir menü ile karşınızdayız.

Bayram heyecanı içimizi kaplarken, ramazanın bitmesine iki gün kalması da içimizi burkuyor. Gelin bu son günleri en lezzetli şekilde tamamlayalım. Nasıl mı? Enfes bir menüyle tabi ki.

Yirmi sekizinci gün iftar menüsüyle dostlarınıza ve ailenize lezzet dolu anlar yaşatabilirsiniz. Ramazan 28. gün menüsü mahluta çorbası ile başlıyor ve Çerkez pilavı, nohut salatası ile devam ediyor ve soğuk baklava tarifi ile tatlı bir kapanış yapıyor.

Haydi o zaman hazırsanız sizler için hazırladığımız 28. Gün iftar menüsüne geçiyoruz. Huzurlarınızda lezzetiyle ve pratikliğiyle kalbinizi çalacak enfes tarifler

Mahluta Çorbası

Mahluta çorbası geleneksel ramazan sofrasına yakışan yöresel bir lezzet. Mercimek çorbası sevenlerin tadına bayılacağı bu leziz çorba tarifini ilk kez duyuyorsanız bir adım öne gelin. Lezzete yol alıyoruz!

Namı Antalya’dan tüm Türkiye’ye yayılan mahluta çorbası tarifi içerisinde bolca bakliyat bulunan, oldukça besleyici ve protein değeri yüksek bir çorba.

İftara az kaldıysa hemencecik çorbamızı hazırlamak için tarifimize göz attın!

Çerkez Pilavı

Ana yemeklerin yanında genellikle yancı olarak tercih ettiğimiz pilav, bugün bu yazımızda çok farklı bir boyutta karşımıza geliyor.

Pilavın her halini seviyor ve yemeklerimizin yanında en lezzetli ve doyurucu eşlikçi olarak sofralarımızda yer veriyoruz. Ramazan’ın 28. gününde çerkez pilavı tarifi sofralarınızda yer verip, tüm günün açlığını bu pilav ile ödüllendirip unutmaya ne dersiniz?

Nohut Salatası

Ramazan sofrasında salata olmazsa olmaz. Gelin bugün de klasik salatalardan farklı bir tarif hazırlayalım.

Sofranızda aynı anda hem farklı bir salata tarifine hem de doyurucu bir salata tarifine yer vermek istiyorsanız müjdemizi isteriz, haşlanmış nohut salatası tarifi ile damaklardaki lezzeti üst seviyelere çıkarıyoruz! 

Evdeki malzemelerle kolaylıkla hazırlayabileceğiniz aynı zamanda tek başına yendiğinde de gayet doyurucu olabilecek nohut salatası tarifimiz 7’den 70’e herkesin beğenisini toplayacak.

Soğuk Baklava

Tüm gün yaşadığımız açlık hissini yukarıda paylaştığımız tariflerle ortadan kaldırırdık. Şimdi de tatlı ihtiyacımızı en güzel şekilde giderelim. 

Son dönemde tariflerine sıkça rastladığımız soğuk baklavanın bu kadar popüler olmasının elbette bir sebebi var! Çünkü soğuk baklava tarifi, şerbetli tatlıları biraz ağır bulanlar ve geleneksel ama ferah bir tatlı arayanlar için harika bir seçenek oldu!