Günler ilerliyor ve Ramazan ayının bitmesine çok az kaldı. Ama bizim birbirinden lezzetli tarif önerilerimiz bitmedi, bitmez!

Ramazan 23. gün menüsünde de yine sizlere, birbirinden lezzetli tarifleri paylaşmak istiyoruz. 23. gün iftar menüsü için öyle pratik, öyle faydalı ve öyle hafif bir menü hazırladık ki!

Eminiz ki Ramazan’dan sonra sık sık bu menüyü yapacaksınız. İftara davetlileriniz varsa yirmi üçüncü gün iftar menüsü ile yanınızdayız. :)

Adana güveci, çıngıllı pilavı ve enginar salatasının lezzet kattığı iftar sofrasına, prenses tatlısı ile tatlılık katmaya ne dersiniz? Buyurunuz 23. gün iftar menüsü!

Adana Güveci

Adana'ya özgü bu güvecin özelliği patlıcan ve kuyruk yağıyla pişmesidir. Yöreye özgü ismi 'Tava' dır.

İçinde hem sebze hem de et bulunan bu tarif, bir yemeğin içerisinde bulabileceğimiz tüm tatlara ev sahipliği yapar. Sadece beslenmek için değil!

İçerisindeki sebze ve etlerle vücudunuzun ihtiyaç duyduğu protein ve vitamini de karşılayabilirsiniz.

Adana güveci tarifi Ramazan’ın 23. gününde ne çok ağır ne de çok hafif bir yemektir. Oldukça dengeli olan bu yemek iftar sofranıza zarafet ve lezzet katacak!

Çıngıllı Pilavı

Yukarıda Adana güveci paylaşıp, pilav tarifi paylaşmamak olmazdı. Düşündükçe soframızın lezzetini ancak çıngıllı pilav tamamlar.

Bursa mutfağına özgü bir lezzettir çıngıllı pilav. Çıngıl, yörede erişteye verilen isimdir. Bildiğimiz pilav tariflerinin aksine daha hafif ve düşük kalorili olan çıngıllı pilav tarifi özellikle de Ramazan’da iftar sofralarında tercih edilmektedir.

Haydi o zaman tam kıvamında çıngıllı pilav tarifimize hızlıca göz atın.

Enginar Salatası

Bol vitaminli, bol mineralli sebze ve meyvelerin mevsimine giriyoruz. Sofralarımızı hem bereket hem de lezzetle dolduracak sebzelerin en güzellerinden biri olan enginar, 23. Gün iftar menüsünde mutfaklarımıza konuk oluyor. Zeytinyağlısını yapıp seve seve yediğimiz enginarı, bir farklılığa gidip salatada hazırlayalım mı?

Enginar salatası tarifimize hızlıca göz atıp, iftar sofranıza hafiflik katın.

Prenses Pastası

Pastane pastalarından çok hoşlanmıyorsanız, evde de damaklarda enfes lezzetler bırakan pastalar yapmak çok kolay. Prenses yaş pasta, tıpkı pastaneden alınmış gibi lezzetli ve yapımı çok kolay bir tarif. 

Püf noktalarıyla ele aldığımız pratik prenses pasta tarifimiz için hazırsanız, sizi tarifimize doğru alalım.