Ramazanın bereketi artarak devam ederken biz de hazırladığımız tariflerle ona eşlik etmeye devam ediyoruz. Birbirinden lezzetli tariflerle bugünün menüsüne göz atmak için aşağıya devam etmeniz yeterli. Açılışı Tutmaç Çorbası tarifiyle yapıyor, Haşhaşlı Revaniye doğru çayları demliyoruz. Son olarak da sahur için önerdiğimiz tarife bekliyoruz. Buyursunlar…

Zencefilli Havuç Çorbası

Zencefilli havuç çorbası tarifi; rengi, kokusu ve aromasıyla sizi kendine hayran bırakacak. Mutlaka deneyin!

Kilis Tava

Güneydoğu Anadolu bölgesinin en özel et yemeklerinden biri olan Kilis Tava tarifimiz sizi patlıcan ve kıymanın en lezzetliği birlikteliğine çağırıyor.

Keşkül

Keşkül nam-ı diğer Keşkül-ü fukara Osmanlı mutfağından günümüze miras kalan sütlü tatlılardan biri. Doyurucu olması ve insanı tok tutması sebebiyle iftar sofralarına da oldukça yakışıyor. Keşkülün lezzetini ikiye katlamak için 1 top Algida Maraş Usulü Çifte Dövülmüş dondurma ile servis edebilirsiniz.

Sahur

Sebzeli Beyaz Omlet

Sebzeli Beyaz Omlet tarifi sayesinde sahurda protein deposu, sağlıklı ve yeni bir tat tatacaksınız. Yumurta beyazının maydanoz, nane ve Frenk soğan, pazı ve peynir ile tatlandığı tarifi çok seveceksiniz. Pratik ve çabuk hazırlanacak sahur tarifi için görselin üzerine tıklayın.

Ertesi gün için iftar menüsünde ne olsun diye düşünüyorsanız sizi hemen 20. gün iftar menüsüne alalım!