Hazırlaması kolay ve doyurucu lezzetlerle iftar sofralarınıza farklılık getirecek bir menü ile geldik. İftarda ikram ettiğiniz bu yemekler herkesin beğenisini toplayacak.

On dördüncü gün iftar menüsü sofranıza bereket, midenize şenlik ve yüzünüze gülümseme getirecek.

Ramazan 14. gün menüsü ayrıca ‘’bugün ne pişirsem iftar menüsünde?’’ sorularınızın cevabını da tam anlamıyla verecek ve sizleri çok memnun edecek.

 14. gün iftar menüsü huzurlarınızda!

Borş (Borsch) Çorbası

Bugün sizlerle birlikte mutfağa geçip orijinal borş çorbası tarifini hazırlıyor olacağız. Borş çorbası tarifine geçmeden önce ‘’Borş çorbası nedir?’’ ve ‘’Borsch çorbası hangi ülkeye aittir?’’ gibi soruları yanıtladığımız yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Ramazan’da iftar sofralarına renk katacak borş çorbası tarifini denemeye ne dersiniz? ‘’Akşama iftar menüsü ne pişirsem?’’ Sorusunun cevabını lezzetli borş çorbasında bulabileceğinize inanıyoruz.

Tüm detaylar için yazımıza göz atmalısınız!

Çılbır Tarifi

Çılbır tarifi, Osmanlı’da padişahlar tarafından çok sevilen bir yemekmiş, öyle ki birçok önemli davette sunulan yemeklerden biri de olmuş.

Çılbır hem çok doyurucu hem de tatmin edici bir yemektir, neredeyse tamamen hayvansal gıdalardan oluşan bu yemek çok da hafif olur. Hem sahurda hem de iftarda bulgur gibi bir karbonhidratla servis edebilirsiniz.

Ceviz Soslu Akdeniz Salatası

Akdeniz mutfağının hafifliğinden vazgeçemeyenler için mükemmel bir salata önerimiz var! Enfes ceviz soslu Akdeniz salata tarifi tam da istediğiniz gibi!

Sofrada farklı salata tariflerine yer vermek istiyorsanız, özellikle iftara konuklarınız varsa ceviz soslu Akdeniz salatası tarifi olmazsa olmaz bir tarif.

Tulumba Tatlısı

‘’Akşama iftara ne pişirsem?’’ sorusunu yukarıda cevapladık. Gelin şimdi tatlı safhasına geçelim.

Biz de bugün seyyar satıcılardan ya da pastanelerden aldığımız ve lezzetine doyamadığımız kolay tulumba tatlısı tarifi ile geldik. :) Bir oturuşta kaç tane yediğimizi sayamadığımız, aynı zamanda yedikçe yemek istediğimiz tulumba tatlısı tarifi ev yapımı nasıl olur onu anlatıyor olacağız.

Tulumba tatlısı şerbetli tatlılar grubunda yer alan ama şerbeti bunaltmayan ve diğer şerbetli tatlılara göre biraz daha hafif olan bir tatlı.

Çıtırlığını uzaklardan duyabileceğiniz ve lezzetini başka hiçbir tatlıda bulamayacağınız tulumba tatlısı, özellikle de akşam yemeklerinden sonra çay eşliğinde ikram edildiğine tadından yenmez oluyor!