Hazırlaması kolay, doyurucu lezzetlerle iftar sofralarınıza farklılık getirecek bir menü. İftarda ikram ettiğiniz bu yemekler herkesin beğenisini toplayacak.

Et Suyuna Şehriye Çorbası

Çorba tariflerinden en sevileni, anne evini aratmayacak Şehriye Çorbası… Az malzemeyle yapılması, hazırlanmasının pratik oluşu Şehriye Çorbasını hiç kuşkusuz vazgeçilmez kılıyor. Özellikle bol limonla servis edildiğinde bünyenizi dinç tutmanızı sağlayacak.

Balık Köftesi

Balık köftesi, içindeki sarımsak ve dereotu ve yanındaki tartar sosu ile balık sevmeyenlere bile balık yedirecek bir tarif. O zaman mutfağa geçelim ve balık köftesi yapmaya başlayalım!

Hardallı Patates Salatası Tarifi : Sosuyla İddialı Bir Klasik

Şimdi önereceğimiz tarifle hem kolaylık hem patatesli rafine bir lezzet vaat ediyor olacağız size. “Hardallı Patates Salatası” diyeceğiz ya da Soslu Hardallı Patates Salatası yapılışını adım adım göstereceğiz. Ona Viyana Usulü Hardallı Patates Salatası dendiğini de biliyoruz, ama biz Hardallı Patates Salatası Tarifi adını vererek başlıyoruz tarifimize. Hardallı patates salatası yapılışı için haydi bizimle devam edin.

Tahinli Dondurmalı Ayva Tatlısı

Türk mutfağının geleneksel tatlıları arasında yer alan Ayva Tatlısı, iftardan sonra damaklarınızı lezzetlendirmeye geliyor. Tahin ve dondurmayla enfes bir tatlı tarifi sizleri bekliyor.

 

Sahur

Farklı Malzemeli 3 Gözleme Tarifi

Gözlemenin her halini seviyorsanız doğru yerdesiniz! Lor peynirli, patatesli ve zeytinli iç malzemesiyle kahvaltınıza farklılık katın. Gözlemelerin yanında 1 fincan Lipton Extra Dem Demlik Poşet Çay lezzeti ikiye katlayacaktır. Şimdiden afiyet olsun.

Ertesi gün için iftar menüsünde ne olsun diye düşünüyorsanız sizi hemen 15. gün iftar menüsüne alalım!