Evet! Ramazan ayı 30 gün sürüyor ve ilk 10. Günü devirmek üzereyiz!

11 ay boyunca unutulmuş olan oruç haliyle vücutlar tekrar tanıştı ve hatta bünyeler artık alıştı bile!

İlk günden beri sofralarınıza konuk olan iftar menülerimizde bugün sırada 10. gün iftar menüsü var. Onuncu gün iftar menüsü, cep yakmayan bütçe dostu yemek tariflerinden oluşuyor.

Bütçe dostu olmalarının yanı sıra bu tarifler genel olarak oldukça da kolay. Yoğurt çorbası, ramazan 10. gün menüsünün başlangıç tarifi. Haydi lezzet yolculuğuna başlayalım!

Yoğurt Çorbası

Yoğurdun Türk mutfağındaki yerini anlatmaya bugün başlasak Ramazan ayı bitene kadar sürer. Bu sebeple bugün yoğurdun öneminden veya gönüllerimizdeki yerinden değil, lezzetinden ve özellikle de çorbasından bahsedeceğiz.

Bugünkü menümüzün başlangıç tarifi olan yoğurt çorbası tarifi süzme yoğurtla yapılıyor; pirinçle besleyicilik ve yumurtayla da protein kazanıyor.

Aç susuz çalışan, derse giren, ev işi yapan ve günlük koşuşturmalarla uğraşan bünyeler; iftar saatinde ilk olarak güzel ve besleyici bir çorba içmiş oluyorlar!

Garnitürlü Pilav

Mısırı, havucu, bezelyesi bir yana; Knorr Tavuk Suyu Bulyon ile lezzetlenmesi bir yana garnitürlü pilav tarifinin. 

Pilav yerken kaşık mı kullanırsınız çatal mı bilemiyoruz. Bu yüzyıllardır çözülemeyen bir karşıtlık. Ancak şunu biliyoruz ki garnitürlü pilav yerken kaşık kaşık, çatal çatal götüreceksiniz!

Hem pratik hem de leziz olan bu tarifimiz; oldukça da düşük kalorili. Doğru porsiyonlamalarla diyetlerinizde dahi pilavın tadına doyabilirsiniz!

Patates Oturtma

Pratiklik desen onda, ekonomiklik desen onda, lezzet desen yine onda! Evet, patates oturtma tarifinden bahsediyoruz.

4 kişilik olan patates oturtma tarifimiz 3 adet patates ve 150 gram da kıymadan oluşuyor. Oldukça bereketli bir akşam yemeği olmasının yanı sıra, iftardan sahura aktarabileceğiniz tariflerden. Yalnız biraz baharatlı olduğu için yanında yoğurt, cacık ve su tüketmekte fayda var!

Şekerpare

Türk mutfağının en önemli elementlerinden biri olan yoğurtla başladık menümüze. Şimdi de Türk mutfağının en önemli tatlılarından biriyle kapanışı yapıyoruz. Enfes şekerpare tarifi, tadı damaklarınızda kalacak versiyonuyla karşınızda.