Sıkma torbası, doğru kullanıldığı takdirde pastalarınızda, tatlılarınızda ya da aklınıza gelebilecek her türlü kullanım alanında harika sonuçlar elde etmenize yardımcı oluyor. Birçok farklı sıkma torbası çeşidi olsa da hepsinin ortak noktası kullanım şeklinin aynı olması.

İşte mutfağınızda harikalar yaratmanıza yardımcı olacak sıkma torbasının kullanımı için basit püf noktaları.

İlk olarak, eğer krema şekillendirici bir uç kullanacaksınız sıkma torbasını içine yerleştirin. Ardından bir kaba ya da uzun bir bardağın üzerine ters bir şekilde geçirip, içine koyacağınız malzemeyi spatula yardımıyla ekleyin. Daha sonra sıkarak malzemeyi en uca getirin ve poşetin ağzını keserek kullanmaya başlayın.

Bir diğer seçenekse, kap ya da bardaktan yardım almayarak sıvadığınız sıkma torbasını elinizin üzerine geçirebilirsiniz. Sıkma torbanızın içini doldurduktan sonra dolgunuzun tam bittiği yerden torbayı sıkı bir şekilde büzün. Son olarak bir makas yardımıyla ucunu istediğiniz büyüklükte kesin.

Sıkma işlemi gerçekleştirirken bir elinizin basınç vermesi için üstte, alttaki elinizin yön vermek torbanın ucunda olması gerekiyor. Dolgu ya da hamur azalttıkça sıkma torbasını tepesinde çevirerek tekrardan sıkı bir hale getirerek malzemenin yoğunluğunu yineleyin.

Son olarak eğer daha fazla malzemeye ihtiyacınız varsa, torbaya tekrardan dolgu ilavesi yapabilirsiniz.