Evde hazırladığınız kek ve sufleler istediğiniz gibi kabarmıyorsa, panik olmayın. Belki de hamurunuza yumurta akını karıştırırken yaptığınız bir hata bu sonuca sebep oluyor olabilir. Doğru katlama yöntemiyle kabarık kek ve sufleler elde etmemeniz için hiçbir sebep yok.

Oldukça kolay bir teknikle istediğiniz kabarıklıkta kek ve sufleler elde edebilirsiniz.

Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

Katlama işlemi -folding olarak da biliniyor- çoğu tarifte birkaç farklı karışımı bir araya getirirken kullanılıyor. Örneğin sufle hazırlarken, çikolatalı bir baz karışımına bir de yumurta aklarını eklemeniz gerekiyor. İkisini birbirine karıştırırken yapılan en büyük hatalardan biri, tüm karışımı bir anda dökmek ve birbirine karışması için hızlıca çırpmak oluyor. Bu da suflenizin sönmesine sebebiyet veriyor.

Katlama tekniğini uygulamak için öncelikle bir spatulaya ihtiyacınız olmalı. Spatula yardımıyla, yumurta karışımından az bir miktarda alarak çikolata karışımına ekleyip, tekrardan spatula yardımıyla alttan üste doğru elinizde 8 hareketi yaparak yavaşça karıştırın. Bu işlemi 3-4 kere tekrarlayın. Karışımlar iyice karıştıktan sonra tatlınız pişirmeye hazır ve sonucundaysa istediğiniz kabarıklıkta olacaktır.