Kurabiye denince hemen hemen herkesin yüzünde bir tebessüm oluşuyor. Enfes lezzeti ve tarif edilemeyen kokusu büyükten küçüğe herkesin kurabiyeleri sevmesinde en büyük neden. Kolay gibi gözükse de bu kurabiyeleri hazırlarken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları da mevcut.

Hemen konuya girelim.

Öncelikle kurabiye yapmak için kullanacağınız bütün malzemelerin oda sıcaklığında olması gerekiyor. Yumuşak ve ağızda dağılan kurabiyeler yapabilmenin sırrıysa, kullanılan yağda saklı. Kurabiyelerin istediğiniz kıvamda olması için, özellikle tereyağı kullanmanız öneriliyor.

Diğer dikkat etmeniz gereken nokta, şekerin türü ve dağılımı. Eğer kurabiyenizde toz şeker kullanmayı tercih ediyorsanız, toz şekeri mutlaka yumurtayla eriyene dek çırpmanız gerekli. Tabii bir de kurabiyenize damla çikolata, kuru meyve ya da kuruyemiş gibi farklı malzemeler eklemek istiyorsanız, bunları da kurabiye karışımınıza eklemeden önce mutlaka unlamanız gerekiyor.

Sanılanın aksine kurabiye hamurlarını diğer hamurlar gibi bastırarak ve bolca karıştırarak değil, katlayarak yoğurmanız gerekiyor. Sadece yoğurmakla da bitmiyor. Pişirmeden önce, yoğurduğunuz kurabiye hamurunu en az yarım saat buzdolabında dinlendirmeniz şart.

Öğrendiklerinizi hemen denemeniz için kurabiye tariflerine buradan ulaşabilirsiniz.

https://www.yemektekeyifvar.com/tatlituzlumutlu/kurabiyeler/