En serinletici tatlılardan biri olan dondurma, küçükten büyüğe herkesin vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Birden fazla çeşidiyle herkese hitap eden dondurmayı ister külahta, ister kapta, isterseniz de tatlıların yanında keyifle tüketmek mümkün. Hele bu dondurmanın lezzeti meyveli, nefis soslarla katlandıysa… Algida Maraş Usulü Yöresinden kayısı soslu mutfaklarda yerini alınca hem tatlılar hem de kuplar lezzetle doluyor.

Kayısılı Smoothie
‘Ne içerek serinlesem?’ diye düşündüğünüzü biliyoruz. Kayısılı Smoothie tarifiyle bunu en sağlıklı şekilde yapmanız mümkün. Bu fit tarif için linke tıklayın.

HöşmerimPeynir helvası olarak da bilinen Höşmerimi bir de sade dondurma yerine kayısı soslu dondurmayla deneyin.

Bitter Çikolatalı Brownie
Harika kıvamıyla çikolata severlere hitap eden brownie tarifinin yanına bir eşlikçi arıyorsanız doğru adres, kayısı soslu dondurma. Bu mükemmel kıvamdaki tarifi denemek istiyorsanız görsele tıklayın.

Ev Yapımı Waffle
Havaların ısınmasıyla Ev Yapımı Waffle’ın üzerine kayısı soslu dondurma eklemeye ne dersiniz? Taze meyveler ve dondurmayla bütünlük sağlayacak  bu enfes tarif için linke tıklayın.

Lor Peyniri Tatlısı
Kaşık kaşık yiyebileceğiniz Lor Peyniri Tatlısının hafif lezzetinin yanına bir de kayısı soslu dondurma ekleyerek bu peynirli tatlıyı taçlandırın.