Ramazan ayının 5. günü, oruç tutmaya alışma aşamasında olabileceğiniz bir gün olabilir. Hala biraz zorlanıyor olabilirsiniz ancak ilk 4 günden de gördük, sabrın sonu selamet ve tabii ki lezzet!

Enfes tariflerle dolu 5. gün iftar menüsü, içerdiği leziz tariflerle her lokmada büyüleyecek. 

Haydi o zaman mısır unlu cennet çorbasıyla başlangıcını yaptığımız beşinci gün iftar menüsüne geçelim. Sonrası daha da güzelleşecek üstelik!

Mısır Unlu Cennet Çorbası

Sofralarımızın vazgeçilmezlerinden olan çorbalar onlarca, yüzlerce farklı tarifle ve çeşitle karşımıza çıkıyor. Yeri geliyor birbirinden çok ayrılıyor çorbalar; yeri geliyor aynı ana maddenin ufak dokunuşlarıyla hazırlanıyorlar.

Bugün tarhana, domates, yayla ve mantar çorbası gibi sık sık hazırladığımız çorba tariflerinden oldukça farklı olan bir çorba tarifiyle karşınızdayız; mısır unlu cennet çorbası tarifiyle!

Kağıt Kebabı

Malatya’dan çıkıp güzel ülkemizin her yerine yayılan kağıt kebabı tarifi, lezzetiyle yiyenleri her lokmada büyüleyecek!

Yağlı pişirme kağıdında servis edilen bol etli bu tarifimizi kuzu kuşbaşı et, havuç, patates, bezelye, soğan ve sarımsaklar hazırlıyoruz; Knorr Kekik ve Knorr Karabiber ile lezzetlendiriyoruz. Son dokunuş taze maydanoz yapraklarıyla oluyor; bize de hem görsel hem de tatsal bir şölen yaşamak kalıyor!

Pirinç Salatası

Hafif ve doyurucu bir salata tarifiyle kağıt kebabına yancı hazırlamak ister misiniz?

Klasik salata tariflerine göre daha doyurucu; alışık olduğumuz pirinçli tariflere göre ise çok daha hafif olan pirinç salatası tarifi, tam da iftar sofralarına göre!

Üstelik arzu ederseniz bu tarifi sahurda da tüketebilirsiniz. Hafif ve doyurucu bir tarif olduğu için gün boyu tok tutarken midenizde ağırlık da yapmayacaktır.

Künefe

Geldik tatlı sona! Pratik ve hafif sütlü tatlılar bir yana, ağır ve şerbetiyle damak çatlatan tatlılar bir yana. İlk günlerde hazırladığımız güllaçların ardından biraz çizgilerimizin dışına çıkalım mı?

Künefe tarifi biraz uğraştırabilse de, şık menülerin en güzel tatlı alternatifi oluyor. Mutlaka bir şans vermelisiniz.