Hala Ramazan heyecanının sürdüğü, iftar saatlerinin iple çekildiği o ilk 5 günün içerisindeyiz. Pratik ve ekonomik yemeklerle başladığımız gün gün iftar menüleri yolculuğumuz tüm hızıyla devam ediyor. Sırada ise 4. gün iftar menüsü var!

Hafif ve doyurucu yemek tariflerinin yer aldığı dördüncü gün iftar menüsü sizlerle. Tavuklu sebzeli mis gibi bir çorbayla başlangıç yapacağız; gerisi ise sürpriz olsun. Haydi lezzet yolculuğumuza başlayalım!

Tavuklu Sebzeli Çorba Tarifi

Sadece üç malzemeyle hazırlanan bir çorba tarifiyle pratik bir giriş yapalım istedik Ramazan 4. gün menüsüne. Üstelik bu üç malzemeden biri su!

Malzeme listesi Knorr Kremalı Sebze Çorbası, su ve 1 adet tavuk göğsünden oluşan tavuklu sebzeli çorba tarifi, hem leziz hem de şifa deposu.

Mutfak yeteneği gerektirmeyecek, pratik bir şekilde hazırlanacak bu çorba tarifi; vücut direncini artırmasıyla da meşhur. Sofralara mutlaka misafir edilmeli. Özellikle de mevsim geçişlerine denk gelen Ramazan günlerinde.

Sini Köfte Tarifi

“Sini köfte tarifi” dediğimizde hemen aklınızda belirmediyse bir de öbür ismiyle söyleyelim; 4. gün iftar menüsünün ana yemeği tepsi oruğu tarifi.

Tepsi oruğu veya diğer ismiyle sini köfte tarifi, aslında dev bir içli köfteye benziyor. Hem doyurucu hem de pratik olan sini köfte tarifini 60 dakika içerisinde hazırlayıp servise hazır hale getirebilirsiniz.

Biraz kalorisi yüksektir yalnız, diyettekiler için uyarı geçmiş olalım. Bir porsiyonu yaklaşık olarak 400 kalori.

Yoğurtlu Semizotu Salatası

Hafif salata ve meze tariflerinin en meşhurlarından biri olan yoğurtlu semizotu salatası tarifi, sini köfte tarifi gibi ağır sayılabilecek ana yemeklere en çok yakışan eşlikçi.

Hem kolay hazırlanışıyla hem de hafifliğiyle, yoğurtlu semizotu salatası sofrada favoriniz olabilir!

Havuç Topları

Çocukluğumuzda doğum günlerimizde ve altın günlerinde sıklıkla hazırlanan havuç topları tarifi, kısa sürede enfes bir tatlı hazırlamak için eşsiz bir yol!

Havuçları tereyağı ve şeker ile kavurun, bisküvi kırıntısı ekleyin, yuvarlayın ve Hindistan cevizine bulayın. Bu kadar pratik! Bu leziz tarifi akşam yemeği masasından kalktıktan sonra çay saatlerinizde de afiyetle tüketebilirsiniz üstelik. Çünkü oldukça hafif.