Klasik tariflerden vazgeçemeyenler için Türk mutfağının en sevilen lezzetlerini listeledik.

Mercimek Çorbası

Çorba denince akıllara ilk gelen mercimek çorbası iftar sofranızın başlangıcı olmaya geliyor. Doyurucu ve besleyici olmasıyla Türk mutfağının vazgeçilmezi olan mercimek çorbasını, bir gün önceden kalmış pideleri kruton olarak değerlendirip üzerinde servis edebilirsiniz.

 

Pastırmalı Kuru Fasulye

Yanına hazırlayacağınız pirinç pilavıyla iftar sofranızın vazgeçilmezi olacak geleneksel pastırmalı kuru fasulye yemeğini sıklıkla yapacaksınız. Lahana turşusuyla servis etmeyi unutmayın.

Sade Pirinç Pilavı

Her yemeğin tamamlayıcısı olan sade pirinç pilavını yapmak kolay gibi gözükse de doğru püf noktalarını ve adımlarını uygulamanız gerekiyor. Şimdiden afiyet olsun.

Revani

Şerbetli tatlılar arasında en sevilen revani tatlısı bu sefer sofralarınıza haşhaşlı olarak geliyor. Haşhaşlı revani tarifini bir denedikten sonra vazgeçemeyeceksiniz. Yumuşacık oluşu ve hafifliğiyle iftar sonrasında rahatlıkla tüketebilirsiniz. Üzerinde 1 top Algida Maraş Usulü Bol Kaymak dondurma ile servis etmeyi unutmayın.

SAHUR

Yumurta Dolması

Uzun süre tok tutmasıyla bilinen haşlanmış yumurta bu sefer farklı yapılışıyla sahur sofranıza eşlik etmeye geliyor. Yumurta dolması tarifini mutlaka deneyin.

Ertesi gün için iftar menüsünde ne olsun diye düşünüyorsanız sizi hemen 5. gün iftar menüsüne alalım!