Birbirinden nefis tariflerle bu akşamın iftar menüsünde yok yok. Ramazan’ın son gününde içimizi bayram heyecanı kaplarken son iftar menüsü telaşına da kapılmadık değil!

Son gün iftar menüsü ile şöyle mükemmel bir sofra kurmaya ne dersiniz? Otuzuncu gün iftar menüsünde başlangıç olarak sebzeli brokoli çorbası, ana yemek olarak pırasa mücveri, yancı olarak ızgara patlıcanlı humus ve tatlı olarak da ramazanın simgesi haline gelmiş gül güllaç tarifini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Ramazan 30. gün menüsü ile son günde tüm sevdiklerinizi bir araya getirmeye ne dersiniz? Haydi o zaman sizler için hazırladığımız 30. gün iftar menüsüne geçelim.

Sebzeli Brokoli Çorbası

Brokoli sevmeyenlerin dahi kaşık kaşık içeceği, lezzetiyle şaşırtacak enfes bir çorba tarifiyle geldik karşınıza. Knorr ile sebzeli brokoli çorbası tarifinde Knorr kremalı brokoli çorbası, hazırlama aşamalarında yaptığımız pırasa, havuç ve patates eklemeleriyle pratikliğinden hiçbir şey kaybetmiyor; lezzetiyle ise fark yaratıyor!

Ramazan’ın son gününde hafif bir kapanış yapmak için sebzeli brokoli çorbası tarifimize mutlaka göz atın!

Pırasa Mücveri Tarifi

Mücver, ana malzemesi kabak, un ve yumurta olan; malzemelerin harmanlanıp yağda kızartılmasıyla yapılan enfes bir kızartma tarifidir. Osmanlı döneminden günümüze kadar ulaşan oldukça lezzetli bir tarif olan mücver, günümüzde birçok farklı malzemeyle de yapılmaktadır.

Biz de bugün seveceğinizi düşündüğümüz, oldukça lezzetli olan pırasalı mücveri sizler için detaylı bir şekilde anlattık.

İftarda sofranızda yer vereceğiniz pırasa mücver tarifinin tüm püf noktalarını öğrenmeye ne dersiniz?

Izgara Patlıcanlı Humus

Herkes bilir, humus meze sofralarının aranan isimlerinden biridir. Bir haydari, havuç tarator, atom, köz patlıcan veya köpoğlu kadar olmasa da o da bizdendir; ramazan sofraları onsuz eksiktir!

Ramazan’ın son gününde de eksiksiz bir sofra kurmak istiyorsanız geleneksel bir tat olan humusu farklı bir şekilde hazırlayarak servis etmelisiniz.

Izgara patlıcanlı humus tarifimize hemencecik göz atın

Gül Güllaç

Ramazan ayının gül güzeli, geleneklerin en tatlısı güllaç zamanı geldi ey ahali! Tabağını kapan sofrada yerini alsın, dolaptan çıkan buz gibi güllaç damaklara bayram yaşatsın! Tüm gün beklenen iftar sofraları; 4 yapraklı gül güllaç tarifiyle taçlanıyor!

günde ramazanın simgesi haline gelen gül güllaç tarifimizi denemeniz için buraya bırakıyoruz.