Ramazan sofralarınızı şenlendirmeye devam ediyoruz. Bugünün menüsünde açılışı Terbiyeli Sebze Çorbası, kapanışıysa Et Sote, Tereyağlı Pilav ve Cacık tarifleriyle yapmaktayız. Buyurusunlar efendim…

Terbiyeli Sebze Çorbası

Terbiye, çorbaya kıvam veren ve lezzetini katlamasını sağlayan bir yöntem olarak biliniyor. Geçmişten bugüne Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasında da yerini koruyor. Haliyle de terbiyeli sebze çorbası ramazan sofranıza çok yakışıyor.

Et Sote

Pratik et yemekleri sevenler için nefis bir seçenek olan; bol soğan ve biberli et sote tarifi, mis gibi baharat kokusuyla iştahınızı kabartmaya geliyor.

Tereyağlı Şehriyeli Pilav

O sofraların vazgeçilmezi ve öyle de kalmaya devam edecek, mis gibi kokusuyla Tereyağlı Şehriyeli Pilav. Et Sote tarifinin yanına çok yakışacak.

Cacık

İçinizi ferahlatacak Cacık tarifi bu yemekte olamazsa olmaz.

Hurmalı Tart

Hurma ve vanilyanın eşsiz uyumu bir tarta ancak bu kadar yakışabilir... Hurmalı tart tarifini 1 top Algida Maraş Usulü Sade dondurma ile iftar sofralarınızda servis edebilirsiniz.

Sahur

Hindi Jambonlu Omlet

Protein deposu bir sahur alternatifi için doğru yerdesiniz: Hindi Jambonlu Omlet. Yumurta, hindi jambon, peynir ve biberler, bu ekip sizi fazlasıyla tok tutacak bizden söylemesi.

Ertesi gün için iftar menüsünde ne olsun diye düşünüyorsanız sizi hemen 21. gün iftar menüsüne alalım!