ARAMA YAP
Elif Ovalı

Elif Ovalı

Teofarm markasının kurucusu Elif Ovalı'yı tanıyalım!

Elif Ovalı, yüzyıllardır tarımla uğraşan bir ailenin temsilcisi, bir öğretim görevlisi ve aynı zamanda gıda üreticisi Teofarm markasının kurucusu.

Mustafa Kemal Üniversitesi’nde Toplumsal Hizmet ve Kültür Pazarlaması derslerini veren Elif Ovalı, sosyal girişimci olarak da Antakya’nın değerlerine sahip çıkıyor ve kültür elçiliği yapıyor. Teofarm markası ile bu değerleri üreten bir çiftliği de yaşatıyor.

Anadolu’nun Gönül Şefleri isimli yemek ve kültür içerikli kitabın yayın koordinatörü olarak da onu görebiliriz. Sosyal sorumluluk projesi olarak yayın hayatına kazandırdığı Anadolu’nun Gönül Şefleri kitabı, Ateşbazı Veli Mutfak Kültürleri Günlerinde araştırma inceleme alanında ödül de sahibi oldu.

Yaşadığı şehre gönülden bağlı olan; tarihine ve kültürüne sahip çıkan, bu konuda da sürekli araştırmalar yapan Elif Ovalı’nın tarihe saygı, eski eserleri koruma bilinci konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla kaleme aldığı “ Doğu’nun Kraliçesi’nin Tacı Antakya Köprüsü” isimli bir araştırma inceleme kitabı da var.

Elif Ovalı, Teofarm markası ile bölgenin endemik bitkilerinin üretilmesi ve yaşatılması için üretim yapıyor. Tarımı, topraktan tabağa izlenebilir ve sürdürülebilir bir üretim ile son ürün haline getiriyor; aile işletmeciliğini daha değerli ve sürdürülebilir bir üretim modeli ile devam ettiriyor.