Serin ve keyifli bir alternatif: Dondurmalı Milföy Tatlısı

Yaz sıcağının tatlı krizleri için harika ikili: Dondurmalı Milföy. Çıtır çıtır milföy hamuru arasına güneşin kavurucu sıcağından sizi uzaklaştıracak dondurma ile kolay ve pratik şekilde hazırlanabilen bir tarif. Serin ve keyifli bir tatlı alternatifi olan Dondurmalı Milföy’ün kısa sürede mutluluk hormonu sağlayacağına söz verebiliriz. İşte, milföyün hafif hamurunu, çilek ve Antep fıstığı eşliğinde dondurmayla buluşturduğu tarifimiz.

Sebze ve etin çıtır buluşması: Sebzeli ve Dana Etli Talaş Böreği

Ağızda dağılan ve kokusuyla baş döndüren talaş böreği, Türk Mutfağı’nın en lezzetli ve klasikleşmiş tatlarından biri. İç malzeme olarak evdeki malzemelerinizi dilediğiniz gibi kullanarak hazırlayabileceğiniz talaş böreğini yapmak aslında marifet istiyor! Milföy hamuruyla ise oldukça pratik ve kolay bir tarife dönüşüyor. Soğan, domates ve dana eti; bu kez börek tutkunları için bir araya geliyor! Sebzeli ve Dana Etli Talaş Böreği tarifimiz için sizi şöyle alalım.

Milföy Üzerinde Keçi Peynirli İncir

Peynir, sizin için kahvaltıda yenilen yiyeceklerden daha fazlasıyla o zaman bu tarifimiz size göre. Son dönem popülaritesi artan keçi peyniri ve şekere alternatif olarak kullanılan mucizevi incir, gönül rahatlığıyla yiyebileceğiniz bir tatlı olarak milföy hamuru yatağında buluşuyor. Hem de sıcak yaz günlerinde içinizi serinletecek dondurma eşliğinde. Kısacası, incir ve keçi peynirinin uyumuna, çıtır milfoy hamuru ve içinizi serinleten dondurma ekledik. Karşınızda, Milföy Üzerinde Keçi Peynirli İncir…

Kim hayır diyebilir: Tavuklu Milföy

Kat kat açılmış ince yaprakların arasındaki tereyağlı, içi yumuşacık dışı çıtır çıtır kızarmış bir lezzete kim hayır diyebilir ki! Kahvaltıdan akşam yemeğine sofralarda her zaman yeri olan börek çeşitlerini pek çoğumuz severek tüketiriz. Çeşitli sebze, et, tavuk, peynir, baharat çeşnileriyle de damak zevkimize uygun bir lezzet şölenine çeviririz. Hamur işi olsun ama içinde tavuk da bulunsun diyenler, leziz mi leziz Tavuklu Milföy tarifi ile hayalinizdeki sofrayı kurmanın şimdi tam zamanı!

Klasik bir çıtırtı: Çilekli Milföy Tatlısı

Çilekli Milföy nam-ı diğer Napolyon Tatlısı, gerçek bir klasik. Kendisini gevrek bir hamur, krema ve çileğin eşsiz buluşması diye özetleyebiliriz. Çıtır çıtır ağızda dağılan milföy hamuru ile hazırlanan Çilekli Milföy, günün hafif tatlı kaçamağı olmaya aday bir tatlı. Tatlı severlerin favorileri arasındaki Çilekli Milföy tarifimizde bin kat tat bulacağınıza eminiz.