Bu Kurban Bayramı'nda kurban etini tanıyoruz.

Mevsim hangisi olursa olsun, takvimler bayram zamanını gösterince bolluk ve bereket tüm ülkeye yayılır. Bu sırada her ne kadar tatlı bir telaş başlasa da, kurban bayramı diğer bayramlara göre daha meşakkatlidir. Zira bayram gününde kurban etinin nasıl kullanılması gerektiği biraz profesyonellik gerektirir.

Ancak merak etmeyin, konuyu ele alıyoruz, etler bizim kontrolümüz altında.

Bayram günü geldi çattı.

Kurbanlar hijyenik bir bölgede, usulüne uygun olarak kesildi ve evinize ulaştı. Bu aşamada eskilere göre etlerin hemen yıkanması gerektiği söylenir ancak bu herhangi bir bakteriyi öldürmeye yetmez. Bu nedenle kullanabileceğiniz tek yöntem etleri 73 derece ve üzerinde pişirmek, böylece etlerinizdeki bakterileri ısıyla beraber ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

Gelelim etlerin bölgelerini iyi bilmenize. Eğer iyi bir kavurma yapmak istiyorsanız, mutlaka etinizi tanımanız gerekir. Dananın boynundan gerdan ve haşlamalık et elde ederken, koyunun kol kısmındansa kuşbaşı elde edebilirsiniz. Bu bölgeler size en iyi kavurmalık eti sunacaktır. Daha detaylı bir bilgi isterseniz sizin için etlerle ilgili hazırladığımız içeriğe göz atabilirsiniz.

Eğer biraz daha modern bir bayram yemeği hazırlamak isterseniz, marinasyona başvurabilirsiniz. Zira Arjantin tarifleri birçok et yemeğini kapsar ve bunlar Kurban Bayramı'nda size yardımcı olabilir. Bir de bunun dışında Çoban Payı, Beef Wellington, Fajita gibi kırmızı etin ön planda olduğu Dünya mutfaklarından tariflere de şans verebilirsiniz.

Kalan etleriyse doğru saklama yöntemlerine başvurarak saklayabilirsiniz. Kırmızı etleri 6 aya kadar dondurucuda muhafaza edebilir, dilediğiniz zaman doğru yöntemlerle çözerek tekrar kullanabilirsiniz.